Влітку, зазвичай, здавши останні іспити, молоді полтавці йдуть на водійські курси
Сідаючи за кермо, власники авто забувають про обережність, як наслідок – часті дорожньо-транспортні пригоди. Нерідко аварії трапляються з вини саме молодих водіїв, стаж яких не перевищує двох років.
Нині багато дорожньо-транспортних пригод трапляється за участю молодих водіїв. Молодими вважаються водії, стаж яких не перевищує двох років. Для них, відповідно, вводяться і певні обмеження, зокрема, швидкість руху має бути не більше 70-ти км. за годину. Та порушення на дорозі трапляються, що в кінцевому результаті і призводить до ДТП.
Ніхто сьогодні не боїться покарання, зазначає Болеслав Дерягін. І не дивно, адже посвідчення водія наразі не вилучаються ні за яких порушень, навіть при ДТП. Позбутися ж водійських документів власники авто можуть, але тільки після відповідного прийняття постанови суду.
Щоправда, контроль за видачею водійських посвідчень посилять. Відтепер, говорить Болеслав Дерягін, згідно з наказом управління здоров'я облдержадміністрації, довідки про медогляди для водіїв та кандидатів у водії мають право у самій Полтаві видавати лише 5 медичних установ. Серед них – учбово-інформаційний центр з проблем алкоголю та наркотиків, 1-ша і 4-та міські лікарні, Полтавська обласна лікарня імені Скліфософського, державне підприємство "Виробниче об'єднання "Знамено".
Та безпека на дорозі залежить не стільки від контролю державних органів, скільки від самосвідомості самих власників авто.