До 64-ї річниці визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників у місті тривають передсвяткові урочистості

У районах вітають ветеранів Великої Вітчизняної війни, організовують зустрічі молоді з учасниками бойових дій, вітають представників пільгових категорій населення.

Марія Іванівна Корнілко – ветеран Великої Вітчизняної зі стажем роботи 53 роки. Працювати почала у 16-ть. Розповідає, брат загинув у перший день війни. Вона на фронт пішла добровільно. Пройшла війну з 41-го по 45-й, була розвідницею. Із привітаннями до Дня визволення Полтави ветерана відвідав голова депутатської фракції Блоку Юлії Тимошенко Октябрської районної ради Олег Бєлоножко. Серед подарунків – продуктові набори, грошова допомога. Ганна Терентіївна, до якої також завітали цього дня, залюбки демонструє фото, де вона зі своїми фронтовими подругами. У свої 85-ть учасник бойових дій – активістка у Раді ветеранів. Висловлює своє захоплення тим, як цьогоріч у місті організували свято 9 травня. Зазвичай на солдатську кашу ветеранів запрошували до Парку «Перемога», однак багато з них не могли туди прийти за станом здоров'я, говорить жінка. Цьогоріч учасників бойових дій зібрали біля меморіалу Слави, там поставили і намети. Така увага влади до ветеранів надихнула Ганну Терентіївну навіть написати відгук до газети.

Акцію «Зустріч поколінь» провели волонтери міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді біля пам'ятника Скорботній матері. Молодь запросила п'ятьох ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни, презентувала їм набори солодощів. Окрім цього волонтери напередодні свята вітають вдома учасників війни та дітей-інвалідів. Самі ж ветерани таким проявом уваги залишилися задоволені, говорять, приємно, що про них не забувають.

Завершилася ця традиційна акція прибиранням території навколо монументу.

Зранку ветерани Великої Вітчизняної війни разом з працівниками депутатського корпусу міськвиконкому вшанували пам'ять героїв Радянського Союзу, поклавши квіти до могил учасників бойових дій на центральному кладовищі. Урочисто ж привітати ветеранів Ленінського району Полтави завітав міський голова Андрій Матковський. Нині тут проживає близько чотирьохсот інвалідів війни та учасників бойових дій. Міська громада активно готувалась до річниці визволення Полтави, прозвітував голова Ленінської районної ради Едуард Рева. Заасфальтовано дороги у селищах району, облаштовано 4 зупинки громадського транспорту. Наразі всім учасникам бойових дій встановили газові плитки. А незабаром ветерани отримають медико-реабілітаційний центр. Напередодні 23 вересня урочистими покладаннями до меморіалів у всіх селищах району вшанують пам'ять полеглих земляків.

У Київському районі – більше тисячі ветеранів і прирівняних до них категорій. 60 найбільш активних сьогодні разом із мером Андрієм Матковським та головою Київської районної у місті Полтаві раді Віктором Животенком поклали квіти до могили розстріляних солдатів у Гришкіному лісі, яку свого часу знайшли учні 32-ї школи, на святковий концерт до якої і запросили ветеранів. Там 15 із них вручили нагороди міської ради та Київського району. У сучасного покоління є унікальна можливість з перших вуст, а не з книжок та кінофільмів дізнатися, що таке війна, переконував учнів голова районної ради Віктор Животенко. Визволителі ж подякували міській владі за програму «Місто без околиць». Андрій Матковський запевнив ветеранів, що програма буде виконуватись і надалі, зокрема, вже закуплено нові автобуси.

Дітей з особливими потребами нині вітали представники міського Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді міськвиконкому. Їх благодійна акція має назву «З турботою про ближнього», в її рамках юним полтавцям, які потребують особливого піклування, вручали подарунки. Вчора урочистості були у клубі інвалідів. Наразі ж, пояснює спеціаліст Центру Вікторія Клименко, волонтери відвідують дітей, які прикуті до ліжка та не можуть самотужки завітати на урочистості. Серед таких діток - і п'ятирічна Марія Гречуха та дев'ятикласник Олександр Путря. Їх привітали зі святом та вручили презенти. Все це для того, пояснюють волонтери, аби діти відчули себе повноправними громадянами країни і Полтави зокрема.

Стрічка новин