Проїзд в полтавському громадському транспорті таки подорожчає

В тролейбусах – до 50-ти копійок, в комунальних автобусах – до 75-ти. Це питання сьогодні розглядали на спеціальному позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради.

Позачергове засідання міськвиконкому проходило під керівництвом міського голови. Над переглядом тарифів по перевезенню пасажирів у виконкомі працюють вже майже місць. Прохання про відвищення вартості проїзду надійшли від самих перевізників міста, розповідає начальник міського відділу з питань транспортних перевезень Петро Карпенко. Каже, в міськвиконкомі поки що аналізують розрахунки та обгрунтування приватних перевізників. А от комунальні, яких дотує міський бюджет, вже все остаточно узгодили - і пропонують вже з 15-го липня підняти вартість проїзду в тролейбусі до 50 копійок, а до 75-ти - у комунальному автобусі. Це допоможе значто покращити ситуацію на підприємстві "Полтаваелектроавтотранс", запевняє його директор Анатолій Носатченко. Каже, фінансовий стан організації нині важкий: коштів на якісні ремонти, а тим паче - на оновлення тролейбусного парку хронічно не вистачає, заробітна плата виплачується нестабільно, через що підприємство вже втратило 5 водіїв та 24 кондуктора. До речі, водій тролейбуса тут отримує в середньому 1100 гривень в місяць. Крім того, з 1-го липня "Полтаваелектроавтотранс" платить удвічі більше за один кіловат елекроенергії, ніж раніше.

Підтримує ідею підвищення тарифів на проїзд в комунальному транспорті і голова міської громадської колегії Олександр Келим, бо за такої умови міський бюджет буде менше дотувати підприємство "Полтаваелектроавтотранс", а от субвенції з державного, навпаки, в 1,5 разИ збільшаться.

Виконком погодився з аргументами виступаючих і затвердив підвищення вже з 15-го числа цього місяця вартості проїзду в тролейбусі до 50 копійок, а в комунальному автобусі - до 75-ти. При цьому студенти і учні будуть їздити в тролейбусі за старою ціною - 35 копійок. Для них у кондуктора буде ще один рулон квитків.

Стрічка новин