Однією з добрих справ до Дня міста стало відкриття після реставрації пам'ятника видатному полководцю Олексію Зигіну

На площі, яка носить ім'я солдата Великої Вітчизняної, за доброю традицією напередодні Дня визволення Полтави прийшли вклонитися пам'яті полеглих мешканці міста.

64 роки тому переможці Великої Вітчизняної передали у надійні руки здобутий мир, сьогодні їхні нащадки зберігають пам'ять про ті часи, вшановують героїв, розбудовують свою країну. Пам'ятник генерал- лейтенанту Олексію Івановичу Зигіну – свідчення цього. Сьогодні рівно 50 років, як Полтава побачила цей пам'ятник – увічнення постаті визначного полководця, котрим захоплювалися друзі й за талант ненавиділи вороги. Багато хто останнім часом прагне переписати історію Великої Вітчизняної, оновлений пам'ятник Зигіну – своєрідна відповідь тим, хто намагається спекулювати на народній пам'яті й підтвердження історичних фактів. А ті постійні доброчинні справи, що робить для ветеранів війни міська та районні органи влади, – свідчення постійної турботи й шани до ветеранів. Благородну ініціативу депутатського корпусу Київської райради підтримали меценати, у короткі строки здійснили реставраційні роботи.

І от з іншим, ще не встановленим пам'ятним знаком склалася інша - неприємна історія. Правоохоронцям стало відомо, що група осіб сьогодні мала намір встановити в Полтаві пам'ятну дошку на честь першого президента Чеченської Республіки Джохара Дудаєва на будинку по вулиці Нікітченка, 4, де він жив. Однак ніяких дозволів на це організатори не мали. За неперевіреною інформацією, ініціатором встановлення дошки виступило Всеукраїнське громадське об'єднання «Тризуб» імені Степана Бандери. З приводу встановлення дошки на співбесіду у міський відділ міліції потрапило чотири особи. Ми на місці пригоди їх вже не застали.

Принципова позиція міського голови, міської ради та депутатів – все, що відбувається у місті в галузі містобудування, має проходити тільки відповідно до закону, зазначає заступник міського голови Віталій Нікіпєлов. А на думку депутата міської ради Олексія Гаврікова, поштовхом до подібного інцидента стала історія з пам'ятним знаком Симону Петлюрі, яку обласна адміністрація встановила без дозволу сесії міськради.

Жителі будинку по Нікітченка про історію зі спробою без відповідних дозволів встановити дошку Джохару Дудаєву на їх багатоповерхівці не знають. Однак про такого мешканця своої будівлі деякі з них чули, правда, у черзі за молоком.

Стрічка новин