У ці спекотні дні санітарні лікарі радять обережніше вживати кондитерські вироби, які містять масляний крем

Зокрема у Харкові у літній період заборонено виробництво та реалізація такої продукції. Нині підприємства почали переходити на нові технології: замість тваринних жирів використовують рослинні. Та, незважаючи на те, що обмежень на такі вироби немає, медики все-таки радять звернути увагу на термін реалізації солодощів.

Є поради й щодо продажу молочних виробів, зокрема, у спекотний період вони обов'язково мають продаватися з холодильників.

У літній період особлива увага фахівцями санітарно-епідеміологічної служби приділяється реалізації кондитерської продукції з використанням масляних та білкових кремів. Якщо у сусідньому Харкові з цим є проблеми, принаймні, кількість штрафів за продаж неякісних тістечок зросла, то у Полтаві не зареєстровано жодного випадку харчового отруєння продукцією: подібні реєструють за умов, коли постраждалі звертаються до медичних закладів.

При покупці торта чи тістечка з масляним кремом слід звернути увагу на термін придатності. Такі вироби повинні бути реалізовані за 36 годин з моменту виготовлення. Якщо використовуються білкові креми, то час їх продажу збільшено до сімдесяти двох.

Наразі в місті діє 1150 об'єктів, які виготовляють та реалізують солодощі. Але це – підприємства зареєстровані, стихійників, звісно, ніхто не рахує. До речі, саме стихійну торгівлю у міській санепідемстанції називають головною проблемою.

Є питання й до продажу молока та молокопродуктів. Через спеку вони мають реалізовуватися виключно з холодильних устаткувань. Але на наших стихійних ринках про це мова не йде. Більше того, останній рейд показав, що торговці просто знахабніли. Ніякої реакції на зауваження спеціалістів наразі немає. Щодо молока, то з першого липня в Україні вступила у силу постанова, згідно з якою цей продукт можна вживати лише у разі, якщо корова ідентифікована. А проблема боротьби зі стихійниками – повністю на плечах на органів міліції, зауважують епідеміологи разом з ветеринарною службою.

Стрічка новин