У центральній міській бібліотеці нагороджували найкращих читачів Полтавщини

На святковому заході, де відзначали учасників і переможців міського етапу обласного конкурсу побувала і наша знімальна група.

Цей конкурс є частиною Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», який проводять в Україні з 2005 року. Проте, через карантинні обмеження, цього разу він був онлайн. В основному тут брали участь учні 6-7 класів, адже саме вони найбільше читають. Для конкурсу потрібно було створити буктрейлер про улюблену книгу. З чотирьох найкращих відео у фейсбуці підписники обирали переможців.

Олена Педик, секретар журі конкурсу
- Ми з хвилюванням слідкували і дуже гарно йшло голосування. Дуже жваво. За дітей проголосувало: за одну дівчинку 166 голосів віддали, а за іншу 274. Це вражає. Вражає те, що люди слідкують за тим, що читають діти і це є важливо в цей час. 

Переможцями конкурсу стали Щербакова Вікторія та Марія Буханченко. Як розповідають переможниці, це їх перший досвід створення відео такого формату.

Марія Буханченко, переможниця конкурсу «Найкращий читач Полтавщини»
- Я обрала книжку «Звіродухи» Брендона Мулла. Бо я дуже люблю жанр фентезі, а це книга саме цього жанру. Я приклала туди дуже багато зусиль, і мені насправді дуже подобалося знімати. Всі ми насолоджувалися процесом. Тому і глядачі насолоджуються його переглядом. 

Журі конкурсу зазначають, що такими відеороликами діти стимулюють своїх ровесників до прочитання книг. Адже буктрейлер - це творчість та креатив, що так полюбляє сучасне покоління.

Валентина Кащенко, член журі конкурсу
- Такі конкурси потрібно проводити для того, щоб популяризувати книгу в сучасному світі. І запрошувати дітей до бібліотек. Читати як українську літературу, так і світову. 

Стрічка новин