Перший міжнародний мотозліт «Ява друзі 2021»

Колона мотоциклів, а також рок-музика, веселі конкурси та весела дружня атмосфера. У с.Кузьменки, що під Кременчуком, на базі відпочинку «Левада» відбувся Перший міжнародний зліт «Ява друзі 2021». Наші колеги з Кременчука теж завітали на захід. Деталі у сюжеті.

Екскурсію територією провів організатор фестивалю, любитель мотоциклів реставратор Евгеній Кораблінов.

Євгеній Кораблінов, організатор
- Подобається сам мотоцикл. Ява - це ностальгія того часу. Є в мене мотоцикл і «іномарка», але це для душі. Люди приїхали і попривозили, навіть, по три мотоцикла на лафеті для атмосфери, для колориту, щоб відчути цей дух, атмосферу Яви і тільки Яви.

Він поділився, що давно виношував ідею створення заходу, де б зібралися власники мотоциклів «Ява» з різних куточків України. Цього разу до Кременчука завітали гості з Лубен, Полтави, Харкова, Черкас, Києва, Білої Церкви, Волині та інших. Показав він нам і свою гордість: мотоцикл «Ява - 638-1 03» 1990 року випуску.
Але це не єдиний екземпляр, представлений на фестивалі, який заслуговує увагу. Від наймолодшої йдемо до найстарішої «Яви».
Своїми цікавими історіями поділилися й інші любителі «Яви» - учасники фестивалю.

Володимир Середа, учасник фестивалю
- По-перше він у мене єдиний онук.  Спочатку була ідея продати його (мотоцикл), колекціонувати у мене  не пийнято це все діло. На даний момент у мене їх 3, так було задумано, щоб на злеті були присутні всі 3 мотоцикли і в останній момент було прийнято рішення Яву Вишневку 74 року залишити  в нашому так сказати очазі. 

66-ти річний  Василь Трюхан учасник з Кривого Рогу  - один з найдосвідченіших учасників зльоту,  який їзде на Яві більше 40 років і ще продовжує їздити.


Василь Трюхан, учасник фестивалю
- Я проїхав більше 300 км на своєму залізному коні, якому більше 40 років, а воно їздить. 

На фестивалі можна було не лише помилуватися залізними конями, визначали також у різноманітних конкурсах, хто із мотоциклістів найсильніший, чий транспорт працює найгучніше чи найтихіше та інших. А також для гостей заході виступали рок-гурти.

Стрічка новин