У Києві почали зносити будівлю «Квіти України»

Це одна з найвизначніших архітектурних споруд київського модернізму. Власник хоче створити там торгово-офісний центр. Київські активісти мітингують проти так званої реконструкції і чергують у будівлі. Як кияни зупиняють демонтаж - бачила наша київська журналістка Лідія Дмитрашко. 

Будівлю «Квіти України» звели у 1985 році. Архітектор будівлі, Микола Левчук, зпроєктував її у стилі київського модернізму. У павільйоні продавали рідкісні рослини, розміщувалися галереї та оранжереї. Тепер будівлю зносять.

Олександр, митець, активіст
- Дана будівля є залишком українського модернізму і України в цілому. 
Київ втрачає обличчя і душу, яка у нього є і залишилася. Київ різноманітній. Це надбання різних архітектурних елементів. Тут у нас будівлі 19 століття, початку 20 і радянського модернізму і сучасних будівель. 

Нові власники будівлі розпочали демонтаж «Квітів України». На її місці планують створити торгово-офісний центр.

Леся Донець, представниця ініціативної групи «Зберегти квіти України»
- У неділю ввчері забудовник просто підігнав сюди техніку, і вранці у нас на очах зпробував розламати павільйон Квітів України. Скоро за цим місцяни зібрались, дуже швидко дістались території. Заблокували роботу демонтажної техніки, і з того моменту ми знаходимось тут. Вже більше доби. У нас чергування. Бо ми підозрюємо, якщо ми покинемо териоію – забудовник зможе розпочати роботи знову. 

Активісти написали заяву до поліції. Сьогодні на будівлю наклали арешт на період досудового слідства.

Аміра Бархуш, киянка, активістка
- Ми писали заяву в полицію, все було законно. В цей момент почали уже демонтувати будівлю. Хтось почав ламать паркан. І як тільки ми зайшли – техіика остановилась. 

Леся Донець, представниця ініціативної групи «Зберегти квіти України»
- До кінця цього тижня, я сподіваюся, що ми матимемо рішення суду  стосовно можливого припинення робот. Якщо це відбудиться – ми покинемо будівлю. Якщо не відбудеться – не знаю. Але ми сподіваємося, що демонтажні роботи зупинять. В нас буде час на то, щоб мін культури надало будівлі статус охоронний. 

Активістів підтримав і міністр культури на своїй сторінці у Фейсбук. Він додав твердить, будівля знаходиться в історичному ареалі Києва.


«Роботи з демонтажу будівлі «Квіти України» необхідно негайно зупинити. Солідарний з позицією громадськості. 
Хоч забудовник відмовляється це робити і наполягає на своєму, хотів би звернути увагу, що допоки є сумніви щодо законності містобудівних умов і обмежень - початок будь-яких будівельних чи демонтажних робіт є неправомірним.
 

Демонтажні роботи поки призупинено, але кияни розходитися не поспішали.

Стрічка новин