Руйнування Пивихи: столичні чиновники і нардепи побачили масштаби екологічного лиха

У Кременчуці відбулася виїзна нарада стосовно берегоукріплення Кременчуцького водосховища.  У Кременчуцькому районі з робочим візитом перебували заступниця голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування нардепка Олена Криворучкіна, народні депутати Юлія Овчинникова і Ігор Кривошеєв, а також представники Держекологоінспекції та Державної служби геології та надр України. Деталі у сюжеті наших кременчуцьких колег. 

На робочу нараду, яка проходила в приміщенні Кременчуцької райдержадміністрації, запросили голову екологічного комітету Полтавської обласної ради Євгена Корфа.
Серед питань, які вивчали – берегоукріплення Кременчуцького водосховища на території Полтавської області і діяльності Рижевського кар’єру. Про ситуацію розповіли селищний голова Градизька і голова Піщанської сільської громади. 
Він нагадав, що є два проєкти із берегоукріплення, де знаходиться заказник Місцевого значення «Гора Пивиха». У межах населених пунктів Градизьк і Максимівка є ділянки, де береги Кременчуцького водосховища постраждали найбільше.

Олександр Краплина, сільський голова Максимівки 
- Село Максимівка межує напротязі 3 км. На 1,7 кілометрів у нас є. Так що шановні народні депутати, щоб допомогли у цьому берегоукріпленні. Бо востаннє коли це було у 2010 році і по цей час близько 10 метрів пішло під воду. Це дуже серйозне питання. 

Він додав, що укріплення берегів має величезний ефект. Спочатку їх укріплюють бетоном, а потім природа робить своє – у цих місцях виростають дерева, кущі.
Наразі вартість 1 км укріплення складає 34, 22 млн грн. Щоб завершити роботи на розпочатих будівництвом об'єктах загальною довжиною 4,507 км необідно понад 154 млн грн.
Далі члени робочої наради поїхали в село Максимівку. Їм показали місце на березі Кременчуцького водосховища, де завершено роботи із берегоукріплення. Всі були вражені красотою самої вивихи і її околиць.
Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування нардепка Олена Криворучкіна зазначила:

Олена Криворучкіна, голова комітету з питань екологічної політики та природокористування 
- По-перше, технічні передумови вже є. У нас розроблено проєкт. Залишається фінансування, яке передбачає фінансування із Державного бюджету. Але для того, аби громади мали б змогу реалізувати подібні проекти самостійно, ми працюємо в екокомітеті задля того, аби 70% від екологічного податку спрямовували на місця. Вони будуть повертатися до вас. Адже зараз левова частина коштів надходить до загального фонду (навіть не до спецфондів) держбюджету. Там це близько 1%, нібито і не видно, але якщо брати в мільйонах-мільярдах, то вже значна сума коштів.

Також вона пообіцяла, що вже в середу на засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування питання про берегоукріплення Кременчуцького водосховища і межах Полтавщини буде розглянуто.
 

Стрічка новин