У липні цього року виповнилося 100 років Українському товариству мисливців і рибалок

 Ця всеукраїнська громадська (неурядова) організація, що об'єднує мисливців та рибалок, та є однією з найбільших громадських організацій України . Чим зараз живуть справжні природолюби та помічники братам нашим меншим - члени громадського об’єднання, яке взяло на себе державницьку функцію охорони, відтворення тваринного світу та його раціонального використання дізнавався мій колега Сергій Блавацький.

Всеукраїнське товариство мисливців і рибалок засноване 10 липня 1921 року. Метою його створення, після буремних революційних подій та війни було залучення людських та фізичних ресурсів до виконання державницьких функцій охорони та відтворення, раціонального використання насамперед тваринного світу.

Костянтин Боровик, голова ради Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок
- Тому що саме за рахунок громадських організацій і коштів громадян і тоді  і зараз утримується мисливське господарство, проводиться підгодівля диких звірів, відтворення дичини.

Тож не тільки полювання, але й опіка місцевої фауни є пріоритетним напрямком у діяльності УТМР. Не все вдавалося за ці роки втілити в реальні справи, і, як правило, на це були об’єктивні причини, але основну свою роль Товариство виконало цілком і повністю зазначає Костянтин Боровик.

Костянтин Боровик, голова ради Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок
- УТМР зберегло своє обличчя за останні 100 років. Якщо брати по чисельності то за останні 30 років, а я  якраз 30 років очолюю обласну організацію у нас зменшилося на третину, тобто 30 тисяч членів товариства у нас було на обліку 30 років тому якраз на період незалежності України зараз залишилося 10 тисяч.   

І все ж тільки за останні роки незалежності України було заощаджено мільярди гривень бюджетних коштів, бо усі заходи, які проводить Товариство, це його власні кошти.  Кількість збережених від загибелі тварин та водних живих ресурсів  навіть неможливо порахувати, бо з природного середовища вилучено тисячі браконьєрських знарядь: петель, капканів, сіток, які вимірюються у сотнях тисяч кілометрів.

Костянтин Боровик, голова ради Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок
- Бракон’єр це не той сьогодні дядько який не встиг купити відстрільну картку, це достатньо забезпечені  в усьому, в тому числі спорядженням. І тепловізори, і прилади нічного бачення, приціли і нарізна зброя. Я вважаю, що саме велике зло яке було зроблено у 1995 році коли прийняли рішення що можна нарізну зброю, таку як карабін купувати у приватну власність. То протягом 2 – 3 років після реалізації зброї зменшилося поголів’я лося, кабана, косулі.

На жаль зараз через недосконалість законодавства практично неможливо довести провину порушника констатує Костянтин Боровик. Але все ж тисячі так званих у народі «браконьєрів» притягнуто до відповідальності з стягненням штрафів до бюджету.
Останніми роками заготовлено та використано для підгодівлі диких тварин, сотні тисяч штук і тон різного виду кормів, вирощено та випущено у природу сотні, тисячі і десятки тисяч мисливських звірів та птахів.
Члени системи Українського товариства мисливців і рибалок переймаються питаннями недопущення епізоотичних ситуацій у навколишньому природному середовищі, та запобіганню виникнення загрози здоров’ю та життю не тільки тваринному світу, а і людині.
Тож за 100 років свого існування у Товаристві змінювалися традиції, приходили на зміну одне одному покоління, але відданість справі, заради якої об’єдналися, та завдання залишаються незмінними.

Стрічка новин