У Полтаві розмови про провадження електронного квитка ведуться не один рік

На громадських слуханнях містяни постійно піднімають питання про його встановлення. Наразі ця ситуація вже на конкурсному етапі. Які пропозиції висунули кандидати  виконавчому комітету вже знають наші журналісти.

Іванна Бурлака, кореспондентка
- Система електронного квитка запроваджується в містах, аби побачити: яка реальна  кількість людей користується громадським транспортом. І згодом, коли електронний квиток все ж встановлять, можна буде побачити весь пасажиропотік і потім буде легше розрахувати економічно обґрунтовану собівартість проїзду.

Питання встановлення електронного квитка у місті вже на фінальному етапі. Напередодні у міській раді вирішували: яка компанія буде запроваджувати це нововведення у Полтаві?

Євген Ричка, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
- Проводиться засідання конкурсного комітету, на якому потрібно розглянути заяви претендентів на участь у конкурсі з визначення особи, уповноваженої здійснювати справлення плати за транспортні послуги. На сьогоднішнє засідання конкурсного комітету подано 2 заяви від претендентів ТОВ «ФАРГО СІСТЕМС» та ТОВ «СМАРТ-ТИКЕТ ТЕХНОЛОДЖИ». Вважаю за доцільне розглянути характеристики претендентів. 

Дві компанії надали пропозиції, що відповідають порядку функціонування та вимог до автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському пасажирському транспорті не залежно від форм власності. Претенденти зазначили, що їх компанії мають в наявності фахівців і програмне забезпечення, досвід впровадження та інтернет-сайт.

Презентовані проєкти передбачають створення мобільного додатку, оплату банківською картою, або через спеціально оформлену картку. Також у містян буде можливість поповнити картки через платіжні системи та термінали. Для пільговиків передбачені окремі картки.

Артем Іванюк, начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку
- Так, як був опрацьований великий об’єм інформації, але було поставлено багато запитань як до одної, так і до іншої організації, було прийнято рішення, що підведення підсумків переноситься на декілька днів. 

Оскільки переможців оголошено не було, у міській раді заявили: до кінця тижня планують ще раз організувати зустріч цих двох організацій, конкурсного комітету та громадськості. І вже там повідомлять, хто ж займеться масштабним нововведенням у громадських транспортах Полтави.

Стрічка новин