У Полтаві пройшла хресна хода

Сьогодні сотні полтавців просили здоров'я і миру у Горбанівської ікони Божої Матері. Щоб помолитися їй, люди приїздили з усієї України, роблять це і нині. Щороку 13 липня відбувається вшанування Горбанівської ікони Божої Матері. Після Божественної літургії у Макаріївському кафедральному соборі, де вона зберігається, відбувається урочистий хресний хід до джерела на місці явлення ікони у селі Горбанівка. Наші кореспонденти побували на хресній ході. 

У Полтаві пройшли пов’язані урочистості з вшануванням головної святині Полтавщини - чудотворної Горбанівської ікони Божої Матері. З 1962 року чудотворний образ перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі, куди сьогодні прийшло багато православних християн.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський 
-Сьогодні 13-го липня, православна церква наша, святкує Пам'ять Горбанівської ікони Божої Матері. Це чудотворна ікона, яка була знайдена у 18 столітті, і зараз перебуває у нас в Макарівському соборі. Щорічно ми здійснюємо урочистий хресний хід, на який приходять люди, які не байдужі до цього свята.

На хресний хід приїхали люди з усієї Полтавщини. Всі вони впевнені у молитві вони єднаються з Богом і не тільки.

Світлана, учасниця хресного ходу 
- Стараюся щороку приєднуватися, тому що хресна хода - це великий подвиг перед Богом. А тим більше наша ікона Божої Матері Горбанівська, покровительниця землі нашої Полтавської, то як сюди не прийти.

Наталія Дзюба, учасниця хресного ходу
- Тут сама Богородиця присутня, тут ангели співають, соборна молитва дуже важлива для людей, за мир, за Україну, за те щоб закінчилася війна.

Стрічка новин