Полтавці проти встановлення єдиного лічильника гарячої води у їх будинку

У Полтаві мешканці будинку по вулиці Юрія Кондратюка протестують проти встановлення єдиного вузла комерційного обліку гарячої води. Місцеві жителі обурені, що з встановленням такого лічильника, їм доведеться платити більше, ніж вони використали гарячої води. Іванна Бурлака про це розповість більше. 

Декілька днів тому на дошці оголошень будинку з’явилося повідомлення про те, що «Полтаватеплоенерго» у липні тут буде встановлювати вузли комерційного обліку гарячої води.  Мешканці будинку з таким рішенням категорично не згодні. Кажуть: їх мали попередити за 2 тижні до цього.

Олена Ґрінштат, мешканка будинку №7 по вул. Ю. Кондратюка 
- Згідно законів України, це йде порушення наших прав. Навіть у законі вказано, що у кожного повинен бути свій індивідуальний лічильник. У нас у багатьох людей стоять свої лічильники. Але, якщо буде невідповідність з лічильником загальним і з нашими показниками, буде різниця. І оцю різницю хочуть ще на людей повішати, щоб вони платили. 

Тетяна Хоменко, мешканка будинку №7 по вул. Ю, Кондратюка
- Ми не проти встановлення будинкового лічильника. Але, згідно закону, ми вимагаємо, щоб в нашій квартирі стояли індивідуальні лічильники. 

Місцеві мешканці не допустили працівників «Полтаватеплоенерго» у підвал для встановлення єдиного лічильника. Вони аргументують свої дії тим, що це приміщення давно не відповідає будівельним нормам і є аварійним. Допоки управлінська компанія, яка є балансоутримувачем будинку, не замінить труби, доти працівників не допустять до об’єкту.

Руслан, мешканець будинку №7 по вул. Ю. Кондратюка
- Доти, доки вони не зроблять все те, що треба, щоб не було втрат, витоків, ми їх можемо не пустити. Чому? Бо вони спихають на ЖКГ, ЖКГ спихає на інші організації, і крайнього немає. А крайніми виходять мешканці будинку, які платять за те, чого не робиться. 

Люди говорять: відмовляються платити за воду, яка не дотікає до їх квартир через аварійні труби.

Руслан, мешканець будинку №7 по вул. Ю. Кондратюка
- Дуже велике прохання до працівників «Теплоенерго»: зробіть в будинках обратку трубу. Для того, щоб 5 і 9 поверх мав постійно гарячу воду, а не чекав по 3, по 4 куба поки стече холодна вода. Тому виходить така проблема, що воду ми беремо, але вона не відповідає нормам. 

У «Полтаватеплоенерго» цю ситуацію коментують наступним чином.

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії
- Лічильники встановлюються відповідно до ЗУ «Про комерційний облік теплоенергії та водопостачань». На «Полтаватеплоенерго» покладено обов’язок забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку гарячої води. Після того, як буде прийнятий лічильник на абонентський облік підприємства, то різниця, яка буде виникати в обсягах, який він нарахував, і в обсягах, які порахували квартирні лічильники гарячої води, буде розприділятися на квартири, які не обладнані лічильниками гарячої води. 

Стрічка новин