Сьогодні у приміщенні підприємства "Полтавастандартметрологія" пройшов круглий стіл на тему "Протидія корупції у судах та при виконанні судових рішень"

Така зустріч пройшла у рамках програми сприяння громадян у боротьбі з хабарництвом в Україні. Останнє опитування поставило наш регіон на п'ятнадцяте місце за індексом поширення корупції.

Зустріч пройшла у рамках відповідного проекту, який працює за підтримки Президента України, Кабінету Міністрів та фінансування Уряду США. Як показало соцопитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, у минулому році українці витратили на хабарі 3 мільярди доларів США. Понад 50% сказали, що корупція - це прийнятний спосіб вирішення проблем, найчастіше від корумпованих керівників страждає молодь, заможні та освідчені громадяни, хоча досить часто останні самі ж і провокують хабарництво. На думку опитаних, за останні десять років у державних установах обсяги "грошей у конвертах" суттєво зростали. При цьому люди мало вірять у те, що влада може боротися та протистояти цьому негативному явищу.

Щодо останніх опитувань, то Полтавщина посіла 15 місце за індексом поширення корупції. На відміну від мешканців сусідніх, Харківської та Сумської областей, наші жителі добровільно пропонують гроші втричі рідше, а ось вимагають чесно зароблені значно частіше.

Проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні" передбачає конкурс серед журналістів на краще висвітлення теми боротьби з хабарництвом у судах, проведення конкурсу-антирейтингу "Будяк Феміди" серед суддів та держвиконавців, які за оцінкою громадян найгірше виконують свої обов'язки, та відкриття приймалень у деяких районних центрах.

Варто сказати, що судді самі намагають очищати свої ряди. Як зазначила помічник голови апеляційного суду області Лариса Гольник, рада суддів ініціювала відкриття дисциплінарних проваджень до десяти колег, деяких навіть приставити до звільнення. Але Вища Рада Юстиції України вирішила обмежитися лише доганами.

Стрічка новин