БФ «Карітас Полтава» провів майстер-клас з вишивки
Благодійна організація «Карітас Полтава», при якій працює центр для дітей та сімей, провела до Дня вишиванки традиційний майстер-клас. Дітей навчали правильно вишивати, розповідали історію вишивки. На майстер-класі побувала і наша знімальна група.
Як говорять організатори майстер-класу, такі заходи особливо важливо проводити для дітей. Адже так можна підвищити рівень зацікавленості до культури українського народу, його декоративно-ужиткового мистецтва.
Оксана Корольова-Буцко, заступниця директора БФ «Карітас Полтава»
— Відгукнулися в основному менша категорія. Тому що діти ще не так знають цю інформацію. Вони, можливо, не вміють тримати голку. Та і батьки їм десь там не дозволяють цього. А ми сьогодні хочемо навчити тримати голку, правильно підбирати кольори для вишивки.
Навчала дітей ремесла волонтерка, яка пройшла курси з вишинкарства. Для початку усі переглянули невеликий відеоролик, аби ознайомитися з історією вишиванки та традиціями, які з нею пов’язані. Далі всі зайнялися малюванням, тому що на звичайному аркуші в клітинку дітям легше пояснити поділ тканини на квадратики, і в якому напрямку має рухатися голка.
Яна Велика, волонтерка
— Взагалі в мене в планах, щоб вони спочатку просто навчилися таких ліній вишивати. А потім, якщо побачимо, що є результат хороший і дітям сподобається, то, можливо, вишиємо якийсь узор, або якусь саму простеньку квіточку.
Навіть кольорова гама ниток підібрана символічна. Зелений — символ весни та пробудження, а червоний — символ радості, життєлюбства та любові до Батьківщини. Кожен обрав собі колір, і робота розпочалася. Декілька перших невпевнених хрестиків, і процес налагодився. Діти зрозуміли техніку і завзято розпочали вишивати.
Радіслава Тітаренко, учасниця майстер-класу
— Раніше я не вишивала, але зараз мені подобається вишивати. Я обрала червоний колір, тому що він самий яскравий, і я хочу з нього вишити сердечко.
У «Карітас Полтава» додають: у такий спосіб ми передаємо підростаючому поколінню нашу історію і наші традиції. А вони згодом продовжать їх у своїх сім’ях.