У художньому музеї ім.Бажана експонуються унікальні колекції

У Полтавському художньому музеї ім.Віктора Бажана експонуються унікальні колекції антикваріату. Незважаючи на те, що музей відкрився лише в жовтні минулого року, йому вже є чим дивувати своїх відвідувачів.

Як говорить Віктор Бажан, мета його музею – показати усім, що Полтава – дійсно духовна столиця країни. Тут представлено велику кількість рідкісних експонатів, якими може похизуватися не кожен музей. Наприклад, у цій кімнаті зібрали колекцію афонських ікон XVIIІ століття у дорогих окладах. Одна з них дуже цінна, оскільки її накладка зроблена з мамврійського дуба. Також тут презентовані культові речі, такі як Біблії, яким найменше 300 років.

Віктор Бажан, меценат, засновник музею

- Особисто для мене це не створення музею, а це створення культурного осередку Полтави навіть для всієї України. Без перебільшення для мене, це не робота і не досягнення, для мене це служіння. І на сьогоднішній день те, що я можу представити, - це не мої здобутки, бо я колекціонер в третьому поколінні. Дякувати Богу, я можу представити цю колекцію широкому загалу. Моя головна мета - найбільше донести людям правду, найбільше показати те, чим повинна пишатися Полтава.

Одну з кімнат у музеї назвали своєрідним залом Європи того ж XVIIІ сторіччя. Окрім відреставрованих меблів, тут можна побачити і тогочасні столові прибори. А поціновувачі мануфактури можуть насолодитися різноманіттям колекції фарфору фірми Мейсен.  

Анна Старченко, консультант

- Перш за все, музейна справа для нас - це частина культурного ландшафту. Музейна справа нас надихає. Це для нас, перш за все, оцінка. Навіть колишній, усім відомий директор музею Кім Григорович Сколянський та директор Полтавської обласної філармонії Герман Юрійович відзначив, що за останні 100 років відкриття у Полтаві музею - це є знаковою подією у місті. Адже це є збереження історико-культурних цінностей, поширення знань через демонстрацію унікальних пам’яток.

Пишаються у музеї і колекцією дореволюційних видань Миколи Гоголя. 

Володимир Тарасов, старший науковий співробітник музею 

- Тут ви можете побачити ці дореволюційні видання: «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки». Унікальніші видання з ціннішими ілюстраціями. Хоч вони чорно-білі, написані різними художниками (ціла група художників їх видавала з іменами), і варто сказати, що наче це писала одна людина або близькі люди за стилем, наскільки схожі ці малюнки.

А ось в цій залі 100 років тому збиралися родини Болюбаш та Кочубеї зі своїми друзями та проводили літературні вечори. В музеї зазначають, цю символічну традицію будуть відновлювати.

Віктор Бажан, меценат, засновник музею

- В цьому залі буде стояти рояль, ми будемо запрошувати всіх зацікавлених людей і будемо проводити літературні вечори. Будемо на цьому роялі грати, обговорювати Гоголя, плани на майбутнє, і це буде справжній культурний осередок для Полтави. Але маю велику надію, що і для всієї України.

Музей має велике розмаїття мистецьких скарбів, серед яких – і старовинні годинники, унікальні картини та музичні шкатулки. І все це варто побачити на власні очі.

Стрічка новин