Змінити реєстрацію місця проживання у деяких містах України уже можна онлайн

Через портал «Дія» можна зареєструватися як у власному, так і в орендованому помешканні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Подробиці – у сюжеті далі.

У кінці квітня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував – змінити реєстрацію місця проживання онлайн через портал «Дія» українці зможуть з 17 травня. 

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України

- Якщо я хочу прописатися в іншої людини, то цій людині приходить сповіщення, що у неї хтось хоче прописатися. Ви зможете ввести адресу, і власник квартири просто підтвердить це електронним підписом на порталі «Дія». Я думаю, що ми побачимо цікаву картину – як і де насправді проживають люди, я говорю вам про статистику, й вона катастрофічна.

Зараз на порталі «Дія» з'явилась послуга «Реєстрація місця проживання». Проте доступна вона поки тільки у містах, в яких проводиться експериментальний проєкт. Це Харків, Вінниця, Луцьк, Київ, Рівне. У «Дії» можна подати заяву на реєстрацію місця проживання за адресою вашого майна або за адресою іншого майна за умови згоди власника (у тому числі – з одночасним зняттям з попереднього місця проживання). Для успішного подання заяви інформація про майно має бути розміщена в реєстрі нерухомого майна (окрім випадку реєстрації місця проживання осіб віком від 14 до 18 років за адресою місця реєстрації батьків або одного з них), воно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності. Строк надання послуги: 1 робочий день. Вартість: 13 грн 60 коп.; 40 грн 80 коп.»

Аби зареєструвати місце проживання онлайн, потрібно:

- авторизуватися (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua;

- заповнити онлайн-форму заяви для отримання послуги;

- за необхідності отримати згоду власників житла;

- підписати заяву електронним підписом;

- сплатити адміністративний збір;

Після формування заяви та одержання згоди власників житла (за необхідності) її буде передано в обробку реєстратору відповідного органу місцевого самоврядування.

Стрічка новин