У Києві відкрилася виставка до 77-х роковин депортації кримських татар

У Міністерстві закордонних справ відкрили виставку з нагоди вшанування 77-х роковин депортації представників кримськотатарського народу. На ній представлені кримські пейзажі художника Юрія Химича. Подробиці – далі у сюжеті.

Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та вшановує пам’ять понад 200 тисяч невинних жертв сталінського режиму.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України

- У 44 році Сталін проголосив кримських татар зрадниками, то сьогодні Путін так само проголошує кримських татар екстремістами. Ось ця жахлива політична традиція Росії шельмувати і нав’язувати ярлики для того, щоб знищувати культуру і цілі народи – вона продовжується.

У 1944 році кримських татар силоміць посадили у товарні ешелони й вивезли у віддалені райони Центральної Азії та Сибіру.

Мустафа Джамілєв, лідер кримськотатарського народу

- Я думаю, що в історії людства такого приклада зради, масштабної зради правителів проти своїх співвітчизників не було. Цей злочин, який вартував порядку 46% життів кримських татар обґрунтовано рішенням постанови ВР від 12 листопада 2015 року, був названий геноцидом кримськотатарського народу.

У Міністерстві закордонних справ відкрили виставку з нагоди вшанування 77-х роковин. Виставка об’єднала два мистецькі проєкти, які демонструють різну історію Криму – до та після революції. Тут представлені кримські пейзажі з багатьма кримськотатарськими символами.

Геннадій Друзенко, представник Khymych Art Foundation

- Коли Крим закритий для багатьох кращих представників кримськотатарського народу, ми привезли Крим сюди, в стіни українського міністерства закордонних справ. І частина виставки відкрити в Верховній раді. Бо український художник Хіміч з українського міста Кам’янець-Подільський зміг настільки полюбити кримську землю, що вона ожила в його картинах.

Організатори проєкту вшанували пам’ять жертв депортації та привернули увагу міжнародної спільноти до тимчасової окупації Російською Федерацією Кримського півострову. 

Руфат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу

- Ми сподіваємося, що Кримська платформа, саміт якої відбудеться, і сама платформа буде започаткована у серпні цього року у Києві, це буде такий потужний майданчик, який приведе до деокупації Криму.

Стрічка новин