Сьогодні — Міжнародний день музеїв

Сьогодні Полтава разом з усім світом відзначає Міжнародний день музеїв. Ця дата з’явилася у календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв було прийняте рішення про  встановлення цього свята. Зараз воно відзначається у більш ніж 150 країнах світу. До цього дня музейники ретельно готуються, зокрема, заклади відчиняють свої двері для усіх бажаючих, відвідувачам безкоштовно проводять тематичні екскурсії. В музеях відбуваються презентації, круглі столи, тематичні вечори та чимало іншого. Чим цього року вражали полтавців та гостей міста у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, бачили мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Глоба.

Міжнародний день музеїв тут розпочався з самого ранку театралізованою екскурсією. Науковці в цікавій, доступній формі розповідали про історію будинку, який ще називають «казкою в камені», про автора проєкту його спорудження – Василя Кричевського. Чимало несподіванок чекало гостей і в музейному дворику. Там розповідали про історичні артефакти, виставлені просто неба і, власне, про легенди, пов’язані з цією чудовою, мальовничою місциною. Співробітники Полтавського краєзнавчого зранку створили гарний настрій – ділиться першими враженнями та емоціями заступниця голови ОДА Катерина Рижеченко.   

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА 

- Сьогодні якщо будь-кому запропонувати таку екскурсію, я впевнена, що байдужих людей не залишиться. Тому кожен музей, він повинен зберігати свою родзинку і розвивати її. І доносити, якими б експонатами не були насичені і переповнені музеї, дуже важливо, як донести інформацію, і тут, звичайно, музейні працівники перші, які повинні доносити, представляти. Сьогодні це був прекрасний приклад, щоб показати, як можна зацікавити відвідувачів.

Однією з родзинок на музейному подвір’ї став ось цей відеоспіннер, за допомогою якого всі бажаючі змогли зробити навколо себе власне відео-селфі. Взагалі сьогодні в краєзнавчому був відкритий фотодень, на всі локації вхід був вільний.

Катерина Бабіч, заступниця директора Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Ми спонукаємо наших фотографів, людей фотографуватися в музеї, це повністю безкоштовно, в нас є сьогодні класні партнери – це відеоспіннер 360 градусів, він сьогодні стоїть у дворику, поки не накрапає дощ. Якщо погода зіпсується, не переживайте, все одно працюватиме всередині.

Окрім дозвільних локацій, науковці влаштували невеличку виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, вдень відбулася презентація «Зводу пам’яток історії та культури України. Полтавська область. Машівський район». Також пройшов вечір пам’яті з нагоди 70-річчя від дня народження полтавського архітектора Валерія Трегубова.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Я, перш за все, дякую музейним працівникам за їх роботу, бажаю їм натхнення, почуття власної гідності, власної цінності. Бо ми, на жаль, втрачаємо саме цінність музейного працівника. Мені хочеться, щоб їх робота гідно була оцінена. І відвідувачами і також, звичайно, фінансово. Тож я бажаю всім натхнення у кожному дні і, звичайно, здоров’я у тих обставинах, яких ми зараз перебуваємо.

Стрічка новин