Збільшення зарахування ПДФО до місцевих бюджетів: консультанти Полтавського РВ АМУ розповіли про варіанти

Збільшення зарахування ПДФО до місцевих бюджетів: консультанти Полтавського РВ АМУ розповіли про варіанти

Регіональні консультанти проєкту ПУЛЬС Асоціації міст України в Полтавській області, провели виїзні консультації до Великосорочинської та Ромоданівської територіальних громад.

Під час зустрічі з головами громад Олександром Тищицьким та Олександром Верещакою обговорили «гарячі» теми, серед яких – додаткові джерела надходжень до бюджету. У цьому контексті консультант з бюджетних питань Костянтин Качаненко розповів про позицію АМУ щодо збільшення зарахування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

– Асоціація міст України ініціює з 2022 року 65% зарахування ПДФО до бюджетів громад, а не 60%, як є зараз. Крім того АМУ підтримує законопроєкт № 5364, за допомогою якого можна буде врегулювати питання сплати самого ПДФО і збільшення контролю за рахунок повноважень, які будуть надані податковій службі. Йдеться про організації, які здійснюють діяльність на території громади, але зареєстровані в іншій місцевості, наприклад, пошта, банки і, відповідно, платять ПДФО за місцем реєстрації. Зараз пропонується законопроєкт, яким буде передбачено і чітко регламентовано, що всі відокремлені підрозділи, які здійснюють діяльність на території громади, повинні сплачувати ПДФО за місцем своєї діяльності, – сказав Костянтин Качаненко.

Разом з тим, консультанти наголосили на небезпеці, яку несе ініціатива Уряду щодо того, аби перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великий бізнес. З огляду на це місцеві бюджети можуть втратити 2,4 мільярда гривень. Наразі роздрібні торговці – кіоски і магазини, які продають цигарки – сплачують п’ять відсотків «тютюнового» податку, що йде до місцевих бюджетів. Тому спільними зусиллями місцевої влади та АМУ необхідно прикласти максимум зусиль, щоб народні депутати не підтримали законопроєкт під час голосування.

Серед актуальних питань, які ще піднімалися – земельні, передання лісових посадок у підпорядкування територіальних громад, оптимізація шкільної мережі, співпраця органів місцевого самоврядування з районною та обласною владою тощо.

Варто додати, що обидві громади поки що не є членами Асоціації міст України, тож консультанти ласкаво запросили Великосорочинську та Ромоданівську ТГ до дружньої сім’ї АМУ.

Стрічка новин