НСЖУ проведе Всеукраїнську нараду керівників регіональних (місцевих) телерадіокомпаній

НСЖУ проведе Всеукраїнську нараду керівників регіональних (місцевих) телерадіокомпаній

Нарада, яку  планується провести в онлайн-форматі, розглядається як майданчик для дискусій про захист інформаційного  телерадіопростору та про державну політику підтримки українських регіональних ЗМІ в умовах економічної кризи, спричиненої епідемією. Нарада пройде 27 травня, до участі в заході також будуть запрошені урядовці і народні депутати.

У НСЖУ наголошують, що  регіональні ТРК лишаються важливим джерелом  інформування громадян, адже в аудиторії зростає попит на отримання достовірної та збалансованої інформації про життя в місцевих територіальних громадах, особливо в умовах надзвичайної епідемічної ситуації та карантинних обмежень.

Справжніми двигунами боротьби з дезінформацією, джерелом достовірної та потрібної інформації є регіональні медіа, – переконаний голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Можна і є за що  критикувати журналістів, але все ж редакції ЗМІ намагаються працювати за стандартами, перевіряти інформацію. Вони відчувають відповідальність перед аудиторією, на відміну від тих, хто використовує простір нових медіа для поширення фейків. Тому критично важливо, щоб уряд не зосереджувався на ініціативах посилення контролю над ЗМІ, а втілював програму підтримки українських медіа.

Епідемія COVID-19, економічна криза та відсутність ефективної політики державної підтримки медіа в Україні призвели до критичної ситуації в сфері діяльності регіональних телерадіокомпаній. Національна спілка журналістів України з початку 2021 року отримує численні скарги від редакцій ТРК на відмову фінансування діяльності засновниками, на критичне зменшення рекламного сегменту, на неаргументоване підвищення тарифів за поширення сигналу КРРТ, на тиск із боку представників влади та інші факти перешкоджання журналістській діяльності.

Водночас, на відміну від багатьох інших країн світу, Україна не надала підтримки журналістам і редакціям для подолання наслідків пандемії. Ситуація на медіаринку негативно позначається на журналістських колективах, де відбуваються скорочення штату, зменшення розміру зарплати, збільшення навантаження на решту працівників тощо.

Для реєстрації на захід запрошуємо представників регіональних (місцевих) телерадіокомпаній взяти участь у всеукраїнському опитуванні про стан медійної галузі за посиланням – https://bit.ly/3uOlfrJ

Відповіді на анкету стануть основою для пропозицій із антикризової підтримки  регіональних ТРК .

Рішення про проведення Всеукраїнської наради керівників регіональних ТРК прийнято на засіданні Правління НСЖУ 13 травня. Ця ініціатива є продовженням практики організації НСЖУ галузевих нарад з напрацювання програми підтримки українських медіа. У березні-квітні було проведено кілька Всеукраїнських нарад редакторів газет, в яких взяло участь понад 200 представників друкованих ЗМІ.

Стрічка новин