«Велике будівництво» Зеленського займеться відновленням унікальних мозаїчних зупинок

«Велике будівництво» Зеленського займеться відновленням унікальних мозаїчних зупинок

У планах Укравтодору на цей рік — системний розвиток придорожньої інфраструктури в рамках програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Про це заявив голова установи Олександр Кубраков у Facebook.

За словами голови Укравтодору, велика частина таких цінних об’єктів, як зупинкові комплекси і автопавільйони, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів.

Тепер Укравтодор розпочав процес збору даних про візуально матеріальну спадщину придорожньої інфраструктури у різних куточках країни.

«На основі цього переліку за моїм підписом буде сформовано окреме доручення для обласних Служб автомобільних доріг. Воно вимагатиме враховувати культурне значення об’єктів придорожньої інфраструктури при плануванні та реалізації дорожніх проєктів. Також цей процес буде контролювати V секція», - написав Кубраков.

Він зауважив, що деякі з об’єктів вже не підлягають навіть реставраційним роботам. 

«Однак разом ми зможемо зробити так, щоб там, де об’єкт вже неможливо зберегти — створити якісну, комфортну й естетично цінну альтернативу. У тих же Самчиках ведемо перемовини про те, щоб відтворити самчиківський розпис вже на новому проєкті. Ще у грудні минулого року ми оголошували конкурс на розробку нових типових проєктів зупинок та супутньої інфраструктури. Нагадаю, що ми все ще приймаємо пропозиції», - розповів очільник Укравтодору.

На основі пропозицій Агентство разом з ДерждорНДІ підготує технічне завдання та оголосить конкурс на розробку оптимальних проєктних та дизайнерських рішень для їх подальшого застосування на дорогах державного значення. 

«Велика частина цінних об’єктів придорожньої інфраструктури перебувають на балансі ОДА та ОТГ. Ми готові масштабувати наш досвід на загальнонаціональному рівні. Для цього ми вже здійснили перші кроки для того, щоб долучити мозаїчні зупинки, автопавільйони тощо до проєктів «Мандруй Україною» та «Велика реставрація» у рамках президентської програми «Велике будівництво»», - зазначив Кубраков.

Нагадаємо, раніше заступник голови Офісу Президента, координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко анонсував початок програми «Велика реставрація», в ході якої планується системно оновити об’єкти культурної спадщини України.

Стрічка новин