Музей Григорія Ващенка поповнився новими експонатами

Музей Григорія Ващенка, який знаходиться в стінах Полтавського національного педагогічного університету, поповнився ексклюзивними речами. Так музей отримав рушник, який вишивала мати науковця Григорія Ващенка. Як відбувалася передача експонатів – дивіться далі. 

Науковець Григорій Ващенко тісно пов'язаний з Полтавщиною. Тут він народився, жив, а потім почав викладати у тодішньому Полтавському учительському інституті. Нині для викладачів та студентів Полтавського педагогічного університету ім.Володимира Короленка науковець є постаттю для наслідування. 

Тетяна Барболіна, декан фізико-математичного факультету ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Короленківці шанують пам'ять тих всіх людей, доля яких пов’язана з нашим університетом. Здійснюють пошукову роботу їхньої спадщини, вивчають їхні доробки. І сьогодні захід присвячений зокрема тому, що до нас завітав родич Григорія Григоровича Ващенка, одного з найяскравіших постатей в історії української педагогіки.

Науковці досліджують працю Григорія Ващенка майже щодня. Тому не дивно, що саме цю постать для своєї докторської дисертації обрала  одна із викладачок кафедри загальної педагогіки та андрагогіки.

Марина Гриньова, доктор педагогічних наук, професор, декан природничого факультету ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Ця дисертація є виваженим науковим результатом роботи кафедри і роботи Петренко Лесі Миколаївни. Ця робота особливо важлива для нашого університету, тому що Григорій Ващенко у довоєнні роки і під час військових дій у Другій світовій війні, він очолював кафедру педагогіки та психології.

Цікавитися роботами Григорія Ващенка Леся Петренко почала давно. Вона неодноразово досліджувала його роботи. Тому тему для дисертації обрала, не роздумуючи. Після вивчення та опрацювання робіт науковця вона навіть знайшла його рідного правнука. 

Леся Петренко, доцент кафедри педагогіки та андрагогіки ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Після опрацювання безлічі літературних та наукових праць ми віднайшли, що щоденники доньки Григорія Ващенка Наталії були передані її знайомій артистці Львівського театру, з якою ми зв’язалися і вона повідомила, що щоденники передали правнуку.

Правнук науковця Іван Максименко люб’язно погодився приїхати до музею свого прадіда. А також подарував ексклюзивні речі свого знаменитого родича. 

Іван Максименко, правнук науковця 

- Я вважаю, що мені дуже пощастило, бо я потрапив сьогодні сюди, відвідав цей музей і зрозумів, що мій предок цінується, і що добре зробив те, що знайшов ті матеріали, які в мене є в наявності. Минулого року Леся Миколаївна знайшла мене через інтернет, і задоволений, що мені так пощастило.

Тепер вишитий мамою науковця рушник, його фото та рукописи будуть прикрашати стіни музею у Полтавському педагогічному університеті.

Стрічка новин