Побудувати набережну у Полтаві – можливо

Про це заявили «Слуги Народу». Учора до Полтави приїжджали очільник Полтавської обласної організації партії «Слуга Народу» Олександр Трухін і народна депутатка Марина Бардіна. Деталі – у сюжеті. 

Найперше відвідали разом із міськими депутатами та учасниками «Команди змін» Прирічковий парк, навколо якого розгорівся скандал: громада виступила проти забудови рекреаційної зони багатоповерхівками. Олександр Трухін заявив, що збудувати набережну у Полтаві — можливо! 

Олександр Трухін, очільник Полтавської обласної організації політичної партії «Слуга Народу»

- Набережна буде побудована однозначно. Не дивлячись, мер хоче, чи не хоче. Ми цю набережну побудуємо з Мамаєм чи без Мамая. Протягом каденції, і ми це гарантуємо і обіцяємо. Якщо хтось хоче викрасти цю територію і заробити на цьому кошти, не дати вільно жителям ходити і дихати, проводити час зі своїми дітьми, ми цього категорично не допустимо, ми виконаємо послання президента, де він обіцяв жителям про те, що Полтава буде містом з набережною. Адже Полтава – єдине місто, де є доступ до води, але немає набережної. 50-тиметрова зона забудована не буде, ми не довзолимо це зробити. Якщо хтось вважає, що може безнаказано красти територію, при мовчазній згоді деяких чиновників, може вкрасти територію парку і залишити жителів без доступу до рекреацій, то цього не буде.

Марина Бардіна наголосила на тому, що набережна від мосту до мосту – принципова позиція президента України Зеленського. 

Марина Бардіна, народний депутат України від партії «Слуга Народу»

- Набережна тут проситься, не вистачає її тут. Тут діти приходять з батьками, то просто треба облаштувати і дати можливість людям користуватися цією зоною. І коли Володимир Зеленський президент приїжджав до Полтави, він також був здвивований, що в Полтаві протікає прекрасна річка Ворскла, але немає облагородженої території поруч, немає місця, де людям проводити дозвілля біля річки.

Лідер «Команди змін» Сергій Іващенко розповів, що уже замовив візуалізацію набережної. Пояснив, який вона матиме вигляд. 

Сергій Іващенко, депутат Полтавської міської ради від партії «Слуга Народу», лідер «Команди змін»

- Фактично набережна від мосту на Південний вокзал, і може йти вздовж річки, тут є така річка поворот, можна спрямити і зробити мостик, частково тут підсипати і зробити мостик, вирівняти і зробити більш пологу криву, і такі приклади в багатьох містах робляться, і це абсолютно є нормальним. Понятно, що першим ділом потрібно очистити саму річку, вона дуже замулена тут, а грунт можна намити на саму набережну, таким чином ми отримаємо рівну криву, і так аж по трасі Київ-Харків. І далі під мостом на Козацький острів. Це не такі великі гроші, цим потрібно займатися.

Юрій Бражник розповів, що нині депутати уже мають план дій та налагоджену комунікацію з Офісом президента та профільними міністерствами. 

Юрій Бражник, депутат Полтавської міської ради

- Ми докладаємо всіх можливих зусиль, щоб збудувати цю набережну, і дуже шкода, що міська влада та міський голова в цьому питанні не сприяє, проте ми долучаємо народних депутатів України, Офіс Президента, долучаємо міністерство, і я впевнений, що у нас все вийде.

Депутати також ведуть діалог із громадськістю, що виступає проти забудови Прирічкового поверхівками. Але міська влада, здається, має інші плани: ймовірно, на черговій сесії зроблять наступний крок до забудови.

Стрічка новин