Школярів Полтавщини навчали стріляти з автоматів

Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки продовжує заходи з удосконалення та підняття на новий рівень військово-патріотичного виховання молоді Полтавщини. На трьох спеціально обладнаних військових стрільбищах відбувається практичний завершальний етап викладання предмету «Захист України». Як відбуваються такі заняття, бачила Іванна Бурлака.

Вже з самого ранку на військовий полігон у Вакуленцях автобусами прибувають школярі. Спершу вони проходять інструктаж з техніки безпеки і розпочинають проходити навчання по точках, які організували за підтримки Полтавського військового коледжу сержантського складу. 

Спершу – тактична підготовка, де школярі зі зброєю в парах відпрацьовують пересування на полі бою та зміну позицій для стрільби. Далі їх навчають інженерній підготовці. Тут випускникам розповідають про протитанкові та протипіхотні міни, про способи і методи їх установки. Третя точка – тактична медицина. Учням показують правила евакуації пораненого з поля боя, та як надати першу домедичну допомогу при різних кровотечах. Самі ж військові зазначають, в школах такого не вчать. 

Наступна локація – вогнева підготовка, де присутнім пропонується здійснити неповну розборку автомата. Передостання точка – учні тренуються правильно тримати зброю і здійснювати постріли. 

Андрій Кравченко, начальник циклової комісії загальних військових дисциплін 

- Звичайно ж, в школі при вивченні дисципліни «Захист Вітчизни» школярі отримують більш теоретичну інформацію. А тут вони можуть на практиці відчути: яка вага гранати, що таке міна, що таке турнікет, як правильно тримати зброю, здійснити постріл. Практика є практикою, і її нічим не можна замінити. 

Перед реальною стрільбою школярі хвилюються, проте усі тримаються впевнено. Займають позиції і уважно слухають інструкторів. Усе фіксується. За 11 постілів потрібно влучити в 3 мішені – тоді отримаєш залік.

Владислав Литовченко, заступник обласного військового комісара

- Контролює проведення керівник стрільб, який знаходиться перед мішенним полем. З вишки йде контроль цього поля, тобто, якщо людина потрапляє, в них загоряються лампочки – мішень опускається, мішень піднімається. В залежності від того, скільки разів вражена мішень, визначається оцінка стріляючого.

Після стрільбищ усі повертаються враженими. 

Сніжана Пантелийтюк, учениця Крутобалтівського НВК

- Звісно, спочатку страшно, як ідеш, а потім - як все життя з автоматом в руках.

Дмитро Зайцев, учень ОЗ «Руденківського ЗЗОШ I-III ступенів»

- Багато чого в школі нам вже розповідали на уроках захисту України. Але на практиці це набагато цікавіше, адреналін в крові піднімається, бо дуже захоплююча ця справа.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- За 4 дні близько 4 тисяч школярів випускних класів Полтавщини пройдуть початкову справу зі стрілецької зброї, а саме: АК74. Техніка безпеки, перш за все.

Загалом на Полтавському полігоні за день навчання проходять близько 600 школярів. По завершенню інструктори передадуть в школи відомості, здали учні залік, чи ні.

Стрічка новин