Сьогодні мусульмани всього світу відзначають Ураза Байрам

Або, як його ще називають, свято розговіння. Це кінець Рамадану, який починається із заходом сонця останнього місяця і триває упродовж наступних двох днів. Як у Полтаві відзначають це свято, дивіться у наступному сюжеті.

Розпочинається святкування молитвою в мечеті, де лунає проповідь про саме свято, наскільки важливий піст та яку винагороду отримають ті, хто постився. Далі – святковий намаз. 

Беслан Баккаєв, представник Духовного управління мусульман України в Полтаві

- Мусульмани весь місяць Рамадан дотримувалися посту, а сьогодні він закінчився, і це перший день свята. У нас прийнято збиратися в мечеті, читати молитву. Ми прославляємо Аллаха за все, що він нам дарував, радіємо, пригощаємо один одного, навідуємо родичів, хворих, тому сьогодні цей день приємний.

Кінець Рамадану – друге важливе свято в ісламі, адже цієї ночі у мусульман закінчився великий піст. Для них дотримання посту – великий ритуал, під час якого вірні весь місяць утримуються від їжі та пиття з настанням світанку і до заходу сонця. За їх словами, це повеління Аллаха. Проте, тут теж є свої винятки.

Беслан Баккаєв, представник Духовного управління мусульман України в Полтаві

- В ісламі немає насильства, і, якщо людина хворіє, вона має право не дотримуватися посту, доки не одужає. А коли одужає, то віддає борги. Скільки днів не дотримувався, потім ці борги відшкодовує.

Після офіційної частини розпочинається святкова учта. Там усі вітають один одного та пригощаються солодощами. Катерина Баккаєва розповіла і про традицію цього дня.

Катерина Баккаєва, голова жіночої ГО «Суфія»

- Не тільки для чоловіків, а й для жінок, готувати і одягати новий одяг. Це традиція, яка не є обов’язковою, але до свята намагаємося, якщо є можливість, приготувати новий одяг і саме в ньому прийти на свято. Якщо є можливість, то бажано, щоб цей одяг був білим.

У мечеті збираються лише сьогодні, а далі мусульмани ще два дні ходять в гості один до одного, дарують подарунки, роздають милостиню і відвідують могили родичів.  

Стрічка новин