У Полтаві 4 червня стартує купальний сезон

Зараз працівники рятувально-водолазної служби готують пляжі. Як відбувається очищення дна річки та які предмети звідти дістають – у сюжеті Аліни Боровик.

Водолаз занурюється на дно річки з мішком. На березі його страхує колега. Таким чином розчищають Ворсклу по троє працівників. 

Михайло Білаш, водолаз міської рятувально-водолазної служби 

- Страхуючий потрібен для того, якщо водолаз, який працює, потрапив у гілля, яке знаходиться на дні річки, або у сітки, і не може вийти на поверхню без допомоги другого водолаза. При такій ситуації він дає відповідний сигнал забезпечуючому водолазу, і страхуючий одягає спорядження і спускається до працюючого водолаза.

Водалаз виринає. За кілька хвилин перебування у воді дістає 4 пляшки, які лишили після себе відпочивальники. 

Віталій Тарашевський, водолаз міської рятувально-водолазної служби

- Зараз ми виявили таке сміття, пляшки, колоду. Зараз це все зберемо, віднесемо у смітник і будемо продовжувати обстежувати акваторію цього пляжу. 

Окрім чищення дна Ворскли, на 4-х комунальних пляжах тракторами спушуватимуть пісок, аби прибрати поросль. Зараз на березі працює охорона, а з початку літа чергуватимуть матроси та водолази. 

Євген Савчук, начальник міської рятувально-водолазної служби

- Вносе ковід свої корективи, але будемо працювати у штатному режимі. З 1 червня переходимо на роботу комунальної організації з 9 ранку до 21 години вечора. Буде чергувати на міських пляжах обов’язково 2 матроси і 2 водолази і медичний персонал. Буде дуже велике скупчення людей і навантаження на фахівців нашої комунальної організації, тому що більшість людей не буде відпочивати на морі.

Купальний сезон стартує 4 червня і триватиме до 15 вересня.

Стрічка новин