Як у Києві відзначатимуть День Європи?

Із 2003 року щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Традиційно святкування проходять у столиці. Цими вихідними Київ прийматиме міжнародних гостей та послів з інших країн. Для містян впродовж вихідних підготували святкову програму. Що чекає на киян та де будуть проходити святкові заходи – знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

День Європи – свято, що відзначають в Україні з 2003 року. Другий рік поспіль через пандемію організатори змушені видозмінювати захід, але, кажуть, все одно святу – бути! 

Федір Баландін, головний куратор Днів Європи 2021

- Щороку ми знаходимо, придумаємо основну тему і основний меседж, який є, на наш погляд, на погляд організаторів, домінуючим в тому чи іншому році. Так, вперше коли ми проводили День Європи, нашим героєм, основним патроном історичним був Володимир Хреститель.

Минулого року свято було присвячене княгині Ользі. Цьогоріч організатори, говорять, довго думали над основною темою заходу.

Роман Лелюк, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА

- Намагаємося знайти нову цікаву тематику, нову закласти ідею. І цього року в нас це Дунайський шлях в Європу. Символічно Дунай об’єднує абсолютну більшість країн Європейського союзу, і дуже знаково є те, що річка Дунай починається в Україні, у Виковому Одеській області.

Через коронавірусні обмеження День Європи другий рік поспіль відбудеться у комбінованому форматі: заходи пройдуть офлайн та транслюватимуться у мережі.

Федір Баландін, головний куратор Днів Європи 2021

- Із 8 до 10 ранку буде проведено заїзд, перегони електроскутерами від Десятинного провулку на початку Пейзажної алеї до Михайлівської площі.

Переможців екоперегонів нагородять кубком. У рамках святкування на Михайлівській площі розмістять експозицію, присвячену Дунаю, як основній річковій артерії Європи.

Роман Лелюк, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА

- Церемонія відкриття Днів Європи буде традиційно відкриватися на Михайлівській площі – це в нас вже така традиційна локація. Сцена буде біля МІДУ. О 12:30 буде в нас офіційне відкриття.

У суботу та неділю о 20-тій годині вечора на киян чекає концерт симфонічної музики під керуванням українського диригента Кирила Карабиця.

Сергій Анжияк, начальник управління культури та мистецтв Департаменту культури КМДА

- Було віднайдено музикант до балету «На схилах Дніпра». І знову таки тематика пов’язана у нас з річками. Там у нас комісія Дунайська, тут у нас ріка Дніпр, без якої ні Київ, ні Україну уявити, мабуть, неможливо.

Дні Європи у Києві святкуватимуть два дні: 15 та 16 травня.

Стрічка новин