З 12 по 21 травня на Полтавщині пройде перший етап вакцинації проти сказу

У цей період господарі чотирилапих матимуть змогу привести своїх улюбленців для проведення щеплення. У Дежпродспоживслужбі вже навіть оприлюднили графік щеплень з адресами. Фахівці використовують вакцину «Рабістар». Деталі – у сюжеті.

Одна з перших локацій – Лісок. Тут ще вакцинація не розпочалася, а господарі уже шикуються в чергу зі своїми домашніми улюбленцями.

Кажуть: вакцинація від сказу – річ необхідна, а те, що нікуди не потрібно їхати, – ще й зручно.

Анна Михайлівна принесла своїх шестимісячних цуценят, сестричок Дану і Люсю, на вакцинацію проти сказу. Каже: забрала їх з будівництва, адже господаря вони не мали. 

Анна Михайлівна, власниця собак 

- Я їх двох взяла, два підкидиша. У мене були ще до цього собачки, але уже від старості вони померли. Тепер взяла новеньких. Люблю собак.

Тут собаки – різних розмірів та порід. Для вакцинації це значення не має, зазначає ветлікар, каже, звертають увагу лише на вік тварини та стан здоров'я.

Вакцинація – це профілактика сказу. Він може передаватися від хворої тварини людям. Захворювання невиліковне, бо вражає нервову систему і може призвести до смерті.

Володимир Боровий, ветспеціаліст Полтавської районної державної лікарні ветеринарної медицини 

- З тримісячного віку можна приносити тварин, при собі мати документи. Якщо немає, то ми робимо, карточки видаєм і вклюємо наклейки про вакцинацію. Потрібно прививати від сказу, бо це поширений вірус і він може заразити як людей, так і тварину. Краще убезпечити себе.

Щеплюють собак та котів вакциною «Рабістар». Перед ін’єкцією тварину та її власника реєструють: записують прізвище, ім’я, по батькові власника, адресу, вік тварини, вид, стать, кличку. Вносять це в реєстраційний журнал та відмічають наліпкою щеплення проти сказу, якою вакциною та рік придатності. У цього чоловіка – аж три собаки, і всіх планує вакцинувати проти сказу. Взяв тварин також з вулиці.

Валерій, власник собак 

- Пішов викидати сміття, а воно за мною цуценям ув'язалося. Моя дружина каже: ти зобов'язаний, воно до тебе так відноситься, то ти повинен його усиновити. Тож було двоє, а це вже третє. Отож підібрали. І отож дівчинку, що я приводив біля магазину Лісок, підібрав. Теж манюсінькою взяли, вигодували, а вона нам щеночків навела, спасибі їй.

Сама вакцина є безкоштовною. 18 гривень беруть за проведення самого профілактичного щеплення та за витратні матеріали. Це вата, спирт та шприц.

Такі пункти вакцинації працюватимуть за графіком у різних мікрорайонах Полтави.

Стрічка новин