На могилі Бориса Олійника урочисто відкрили пам’ятник

На Байковому цвинтарі в Києві відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника на могилі видатного земляка-полтавця – Героя України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіка Національної академії наук України, засновника й голови Українського фонду культури, поета Бориса Ілліча Олійника. Він народився 22 жовтня 1935 року в селі Зачепилівка Новосанжарського району, похований 3 травня 2017 року на Байковому кладовищі. Сергій Блавацький – далі.

Епітафіальна скульптура на могилі Бориса Олійника - остання мистецька робота народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, голови Національної спілки художників України Володимира Чепелика, який передчасно відійшов у засвіти у квітні цього року.

Галина Скляренко, кандидат мистецтвознавства Національної академії наук України

- Це, власне, остання його праця, і символічно, що роботою Володимира Чепелика став цей пам’ятник поету Борису Олійнику. І не випадково в стилістиці цього витвору він звернувся до епохи 60-х років. Це був час, коли вийшов на художню сцену Борис Олійник, коли в Україні очікувалися великі сподівання, всі чекали перемін, і сьогодні ми теж всі живемо майбутнім, чекаємо змін, і чогось світлого, і якоїсь перспективи в нашому житті.

Місію відкрити пам’ятник доручили виконавчому директорові Українського фонду культури, одному з ініціаторів спорудження монумента Дмитрові Будкову та академікові Національної академії наук України Петрові Толочку.

Петро Толочко, академік Національної академії наук України

- Я був пошановувачем його таланту, поет Борис Ілліч - геніальний. І ще багато поколінь будуть вчитуватися в його поезію і знаходити там одкровення для нашого життя.

На мітингу, який провів генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, літературознавець Дмитро Стус, слово про славетного українця виголосили представники Національної спілки письменників України, працівники культури, науковці, політики, з-поміж яких - лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, поет Василь Герасим’юк, народний артист України Євген Нищук, літературознавець Дмитро Дроздовський, генеральний директор Національної опери України, народний артист України Петро Чуприна.

Учасники зібрання висловили сердечну подяку двоюрідному братові Бориса Ілліча, уродженцю Полтавщини Сергієві Зубасі, який опікувався фінансуванням та виробничо-інженерним супроводом будівництва.

Могила Бориса Олійника на головному некрополі України - поряд із місцем вічного спочину оперного співака, Героя України, народного артиста України Дмитра Гнатюка, українського режисера, народного артиста України Леся Танюка, композитора, Героя України, народного артиста України Олександра Білаша, українського футболіста і тренера, Героя України Валерія Лобановського.

Стрічка новин