Цього року у Полтаві планують підвищити ціни на проїзд

Цього року ціни на проїзд громадським транспортом у Полтаві планують збільшити. Вже завтра це питання винесуть на розгляд депутатів міської ради. На скільки можуть зрости тарифи на проїзд, дізнавалися наші журналісти.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Проїзд маршруткою коштує 5 грн, а тролейбусом - 3 грн. Але, як стверджують перевізники, цієї суми вже давно недостатньо, аби покрити собівартість транспортного перевезення. 

Деякі підприємства подали до міської ради розрахунок, який вираховує собівартість проїзду у громадському транспорті. Перевізники наголошують: у Полтаві вже давно потрібно підняти тарифи до економічно-обґрунтованого рівня. 

Михайло Костов, директор ТОВ «Євробус Полтава»

- Збільшення вартості проїзду – це є обов’язковий чинник, тому що транспорт працювати по тарифу 2013 року не може. Все за 7 років вже піднялося в десятки разів: і собівартість палива, і собівартість мінімальної зарплати. Ці чинники, які впливають на тариф, все піднялося в декілька разів. Тому тариф на сьогоднішній день потрібно підвищувати, щоб взагалі залишити транспорт в місті Полтава.

Собівартість проїзду вираховується за спеціальною формулою, в якій – 3 основних складових: ціна на паливо-мастильні матеріали, вартість запчастин та заробітна плата.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів говорить, що, незважаючи на різні розрахунки від перевізників, загальний тариф на маршрутки може бути близько 10 гривень, а сума за проїзд у тролейбусі, можливо, зросте до 7 грн. 

Євген Ричка, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів

- На сьогоднішній час до Фінансового відділу Полтавської міської ради вже отримані розрахунки та обгрунтування від перевізників та «Полтаваелектроавтотранс». Вони на рівні 8-13 грн. Зараз проводимо аналіз цих підрахунків для винесення середнього обґрунтованого тарифу на розгляд депутатів міської ради.

Коли саме підвищать тарифи на проїзд – поки що невідомо. Єдине, про що стверджують у міській раді, збільшення цін на громадський транспорт точно буде цього року.

Стрічка новин