Сьогодні відкрили меморіальну дошку лейтенанту ЗСУ Андрію Ярешку

Встановили її на фасаді Полтавської школи №27. У ній колись навчався боєць. Загинув у 51-річному віці у районі Авдіївської промзони. Аліна Боровик – далі.

Андрій Ярешко брав участь у Афганській війні. А під час першої хвилі мобілізації 2014 року потрапив у лави 16-го Полтавського батальйону територіальної оборони. Побував у гарячих точках сходу України. Після демобілізації знову пішов на передову. Мав позивний «Яр». 

Іван Петренко, перший командир 16 ОМПБ 

- Він відзначався впевненістю, стійкістю, волею духу, не боявся братися за важку роботу. Для своїх підлеглих він став дійсно батьком-командиром.

Олександр Мамай, голова Полтавської ТГ

- Ті люди, які в окопах боронять нашу країну і хлопці, які віддають своє життя за незалежність нашої держави під назвою Україна, саме вони мають писати історію. 

На відкриття меморіальної дошки Андрію Ярешку прийшли ветерани афганської війни, побратими, знайомі, рідні.

Віктор Лебедєв, майор запасу, колишній командир роти вогневої підтримки 16 ОМПБ

- Я кажу, давай хоч чай поп’ємо, посидимо, поговоримо. Він каже, так, поп’ємо, але трохи пізніше… це весь час пізніше, воно так відклалось. Чай з Андрієм у цей день, 5 березня, ми не змогли попити, тому що ми у 9 ранку розійшлись і почався обстріл.

5 березня 2016 року Андрій Ярешко зазнав важкого уламкового поранення у голову – під час мінометного обстрілу в промзоні Авдіївки. Українські позиції обстрілювали мінометами протягом 5 годин. Міна розірвалася за 5 метрів від Андрія. Він загинув від поранень у реанімобілі. 

Андрій Баранов, ініціатор заходу

- Сьогодні у річницю 16-го батальйону територіальної оборони Полтавщини, коли зібралися його бойові побратими, ми вирішили провести цей урочистий захід. Розпочинаємо таку масштабну акцію, яка буде сягати всієї Полтавщини. 20 бійців будуть вшановані, будуть встановлені на території різних міст Полтавської області меморіальні дошки.

Андрій Ярешко похований на Алеї Героїв Центрального міського кладовища Полтави. У нього залишилась дружина та донька.

Стрічка новин