У Полтаві 9 травня поклали квіти до Меморіалу Солдатської Слави

9 травня у Полтаві з нагоди вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулося покладання квітів до Меморіалу Солдатської Слави. Вшанувати пам'ять героїв прийшли ветерани, керівництво міста та усі небайдужі полтавці.

Друга світова війна – найкривавіший в історії людства урок. Для підполковника у відставці Олександра Зеніна війна розпочалася у 14 років, коли одного разу на своїй першій роботі йому повідомили – батька забрали до армії. Зараз йому майже 94 роки, проте війну він пам’ятає досі, хоча на фронт, говорить, й не потрапив.

Олександр Зенін, підполковник у відставці

- Стільки народу було, машини йшли з людьми, з чоловіками. Тяжкі були часи. Я повинен був у 44 році мене повинні були призвати до армії. Але закінчилась війна і наш рік відстрочили. Я з 27 року, але, звісно, моя молодь, ми хотіли піти. Думав, може зустрінусь з батьком.

Війна не оминула жодну домівку українців. Майже в кожній родині є спогади про тих, хто не повернувся з фронту. Так і в першого заступника міського голови Валерія Пархоменка є спогади про своїх дідів, котрі пройшли всю війну. 

Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови 

- Для мене цей день – святий, тому що в мене два діди – по лінії мами і по лінії батька – пройшли війну. І, до речі, повернулися живими, один дійшов до Берліну, отримав тяжкі поранення. Він мене виховував, водив в дитячий садочок. Бабуся була вивезена в Германію. Тому моя сім’я, точно й не на словах, це виписано в історії моєї сім’ї.

Завжди підтримує ветеранів і депутат Полтавської міської ради Євген Дикань. Говорить: напередодні 9-го травня завжди об'їжджає усіх живих ветеранів, спілкується та надає посильну допомогу. 

Євген Дикань, депутат Полтавської міської ради 

- Для моєї родини, для моїх друзів і взагалі для всіх полтавців – це один із найголовніших днів, тому що у цей день ми отримали перемогу, ми живемо тепер у вільній країні, ми бачимо, як вона розквітає, як вона йде вперед і як зараз у нас все добре.

З цим для країни та для полтавці визначним днем привітав і голова Полтавської міської ТГ Олександр Мамай. Він впевнений, історію переписувати та забувати не можна. Ми повинні пам’ятати тих, хто віддав своє життя заради нашого мирного неба над головою. 

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ 

- У цей день ми повинні не просто вшанувати пам'ять наших загиблих дідів та прадідів, сьогодні у цей день ми повинні об’єднатися навколо миру, навколо миру майбутнього, навколо майбутнього наших дітей, тому що всі ми сьогодні живемо заради майбутнього. І сьогодні своїм прикладом наші діди, наші прадіди показали, як можна жити дружньо і жити в мирі.

Вшановували полеглих героїв хвилиною мовчання. Після цього поклали квіти до Меморіалу Солдатської Слави.

Стрічка новин