У Полтаві провели унікальну операцію

До дитячої клінічної лікарні пізно ввечері доставили 6-річного хлопця. Стрибнувши з дерева, він впав на стілець, металева ніжка якого пробила шию дитини наскрізь.

Хлопчика терміново транспортували до Полтави. Працівники державної служби з надзвичайних ситуацій в присутності медиків розпиляли металевий каркас стільця. Після діагностики хлопця одразу поклали на операційний стіл. До операції, яка тривала понад годину, залучили кілька бригад лікарів. Окрім хірургів дитячої лікарні у порятунку хлопця брали участь обласний судинний хірург, щелепо-лицевий хірург, хірург-ендоскопіст, професор медичного університету. Хірурги вийняли металевий штир із шиї дитини, обробили та зашили рану. Лікарі кажуть: малому добряче пощастило, бо його життя висіло на волосині, адже якби металевий штир задів магістральні судини, шансів врятувати дитину не було б. 

Денис Хмілевський, в.о. завідувача хірургічним відділенням КП «Дитяча міська лікарня» м.Полтава

- Народився у сорочці. Ця частина арматури, яка проникла в шию, вона пройшла мимо, поруч із магістральними судинами, і не пошкодила їх. Також вона пройшла мимо стравоходу і трахеї. Це проникаюче поранення шиї. Там проходять магістральні судини. В любий час нам могла бути потрібна допомога судинного хірурга. Була проведена хірургічна обробка рани, ревізія рани і видалення цього стороннього тіла. На даний час загальний стан дитини тяжкий, стабільно тяжкий. Зараз він отримує лікування, яке направлено на запобігання гнійно-септичним ускладненням.

Стрічка новин