У печері майя в Мексиці виявили загадкові відбитки дитячих рук

У печері майя в Мексиці виявили загадкові відбитки дитячих рук

Вік відбитків оцінюється в 1200 років.

Вчені виявили десятки чорних і червоних відбитків рук в печері в Мексиці. Ці відбитки, швидше за все, були пов'язані з древніми ритуалами майя, повідомляє ДТ з посиланням на Reuters.

Всього археологи знайшли 137 відбитків рук, які були зроблені в основному дітьми. Вік відбитків оцінюється в 1200 років. Тобто, вони були зроблені за часів розквіту майя класичного періоду, коли великі міста сучасної Мексики і Південної Америки процвітали на тлі великих досягнень в сфері математики і мистецтва.

Печера знаходиться на півночі півострова Юкатан, на якому розташовуються знамениті піраміди. На відстані всього 10 метрів від неї росте дерево сейба, яке вважалося священним у майя.

Аналіз розмірів рук показав, що вони належать дітям, які входять в пубертатний період. Вчені відзначають також, що відбитки були зроблені чорною фарбою, яка символізувала смерть, але не фізичну, а ритуальну, а також червоною - кольору війни або життя. Ймовірно, печера використовувалася для ритуалів, які проводжали дітей у доросле життя.

Археологи також знайшли в печері різьблене обличчя і шість розфарбованих рельєфних структур, які були виготовлені приблизно в 800-1000 роках. Тоді на регіон обрушилася сильна посуха, яка, можливо, стала причиною, через яку майя відмовилися від великих міст.

Стрічка новин