Полтавщина виходить із «червоної» карантинної зони

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під час позачергового засідання 6 травня вирішила скасувати обмеження «червоної» зони карантину на території Полтавської області. Все через те, що показники захворюваності та госпіталізації в області зменшилися наполовину. Що буде дозволено на Полтавщині, дивіться далі.

Вже з 7 травня Полтавщина виходить з червоного рівня епіднебезки і переходить до жовтої зони. Про це стало відомо із засідання регіональної комісії ТЕБ та НС. Протягом останнього місяця кількість госпіталізацій в області знизилася. 

Андрій Хайлов, директор Полтавського обласного лабораторного центру

- Наразі у нас в Полтавській області по показникам – критеріям, які визначені постановою Кабінету міністрів, відсоток від епідпорогу становить – 67,3% при нормі 100, коефіцієнт виявлення випадків інфікування – 18,9 % при нормі не більше 20%, охоплення тестування – 662 при нормі не менше 300 на сто тисяч населення, рівень госпіталізації складає 45% при нормі 60 на сто тисяч населення.

Голова облдержадміністрації впевнений, зменшення у показниках захворюваності та госпіталізацій – це робота так званого посиленого карантину.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Дійсно, у нас основні три показники: рівень завантаженості ліжок з киснем, у нас менше 50%, і ми такий спостерігали протягом тижня, він зараз у нас є 42,6, з приводу кількості госпіталізацій, він зараз у нас 45% на сто тисяч населення, коли нас заводили у червону зону, він був більше 80%.

Отже, у жовтій карантинній зоні буде дозволено: їздити у транспорті без довідок, транспорт ходитиме за звичним графіком, але зберігається обмеження на стоячих пасажирів, дозволили міжміські, внутрішньообласні перевезення за кількістю сидячих місць, дозволена робота непродовольчих ринків і магазинів, проведення масових заходів (культурних та спортивних) з розрахунку 4 кв.м на одну особу або заповненість залу до 50% – раніше це було 5 кв. м; відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, проведення матчів, командних ігрових видів спорту, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць, робота ресторанів, барів та кафе дозволяється до 24 години, розміщення відвідувачів в ресторанах і кафе – не більше 4 людей за столом, кінотеатри, театри та інші заклади культури можуть працювати при 50% заповнюваності зали.

Стрічка новин