У Полтаві розпочали відзначати День Перемоги над нацизмом у Другій світовій

В Авіамістечку, біля пам'ятника героям-авіаторам, зібралися держслужбовці, ветерани-учасники громадських організацій, бійці та просто небайдужі люди. Вони поклали квіти до Вічного вогню у парку по вулиці Петра Юрченка.

Вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя у Другій світовій війні за мирне небо у нашому сьогоденні, цього дня до пам'ятника героям-авіаторам прийшли всі небайдужі. Для більшості з присутніх цей день є по-своєму особливим, адже немає сім’ї, якої б не торкнулася війна.  

Володимир Татаревич, голова організації інвалідів ВВв і вдів інвалідів 

- День Перемоги для нашого покоління – це визначна дата, тому що наші батьки брали участь у Великій Вітчизняній війні. Я сам народився вже після війни, але в мене посвідчення інваліда, тому для нас це свято є найголовнішим святом нашого життя.

Олександр Славенко, голова ради ветеранів Київського району у м.Полтава

- Для мене це теж святе свято, мій батько був учасником Великої Вітчизняної війни. Для нього це було святе свято, він його зустрічав зі сльозами на очах. Я просто не можу зруйнувати пам'ять свого батька.

Прийшла вшанувати пам'ять тих, кого поруч вже немає, й полтавка Марія Василівна. Наприкінці війни їй було лише п’ять, а вона вже залишилася сиротою. Для неї День Перемоги – важкий день. 

Марія Василівна, учасниця ветеранської організації Київського району у м.Полтава

- Я й зараз працюю над тим, щоб виховувати і пояснювати, і доводити, що Велика Вітчизняна війна забрала у нас дитинство, забрала у нас батьків, як же ми можемо не пам’ятати ці дні, як ми можемо не вшановувати ці дні.

Прийшли вшанувати померлих авіаторів та всіх загиблих і представники Київської районної у місті Полтава ради. Голова районної ради впевнений, історію переписувати та забувати не можна. 

Сергій Синягівський, голова Київської районної в м.Полтава ради

- Що сьогодні хочеться сказати, в переддень 9 травня, в переддень Великої Перемоги. Мені здається, це не правильно, коли ми сьогодні намагаємося зробити ревізію в історії. Це була історія наших дідів, наших батьків, які здобували тоді перемогу. І не нам судити, якою вона була. Бо сьогодні я би хотів сказати їм «велике дякую».

Після покладання квітів ветерани поїхали до інших монументів у місті.

Стрічка новин