Небагато сьогоднішніх перехожих допомагає жебракам

А от полтавка Лариса Миколаївна допомогла. Вона побачила хлопця - на вигляд років 12-ти, який у брудному одязі, весь у подряпинах обідав недоїдками у товаристві зграї собак. Жінка, сама мати двох дітей, не змогла пройти повз такої картини. Як виявилося згодом, хлопець потрапив у Полтаву з Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

Лариса Миколаївна саме йшла на роботу, коли побачила неподалік від вокзалу брудного, в подряпинах хлопця поруч зі зграєю собак. Жінка запропонувала хлопцеві допомогу - той пішов на контакт і провів її на роботу. По дорозі розповів, що він – Микола 16-ти років, живе сам з мамою.

Збентежила жінку замкнутість хлопця. На питання він відповідав скупо, але не грубіянив. Лариса Миколаївна зателефонувала чоловікові та розповіла про безпритульного, а той вже повідомив у міліцію. Хлопець спокійно дочекався правоохоронців, не боявся, каже жінка. Працівники міліції доставили хлопця в дитячо-підліткове відділення обласної психіатричної лікарні.

Завідуючий відділенням розповів, що хлопець спокійний, з іншими дітьми спілкується та грається, але дуже важко висловляє свої думки. Найбільше лікаря вразило відношення матері.

Як виявилося, насправді Микола не вміє читати, бо вже забув літери. Попередній діагноз лікарів - помірна розумова відсталість. Хлопцеві потрібен постійний догляд.

Безпритульний згодом все-таки повернеться до рідного Дніпродзержинська, кажуть правоохоронці. Поки що вони направили необхідні документи до дніпропетровської міліції та прокуратури, щоб ті вжили відповідних заходів відносно матері хлопчика.

Стрічка новин