Відомий мандрівник Сергій Гордієнко зустрівся із кременчужанами

Мандри на межі. 63-річний мандрівник-експедиціонер Сергій Гордієнко розповів кременчужанам, як можна вижити в екстремальних умовах. Місцеві туристи переконують: спілкування із ним дасть новий поштовх розвитку туризму у наддніпрянському місті. Про це далі – у сюжеті.

Сергій Гордієнко – професійний мандрівник, фахівець із екстремального одиночного виживання. 2013 року він завершив дворічну одиночну експедицію «Східна Європа: Азов – басейн Північного Льодовитого океану – Азов», під час якої здолав майже 7 тисяч кілометрів.

Гордієнко двічі досягав Північного полюса й першим в історії України встановив там Державний прапор. А нещодавно він пішки дійшов до Кременчука. Вважає це місто близьким для себе.

Сергій Гордієнко, професійний мандрівник

- Для мене це місто не є новим, це – старий друг, з яким я зустрічаюся досить часто.

На рахунку мандрівника – участь у великій кількості знакових експедицій та подорожей. Зокрема, у 1996-1997 роках він був одним з учасників Першої наукової української експедиції до Антарктиди, а в 2013 році самотужки здійснив трансчорноморський автономний перехід на човні типу каяк. 

Сергій Гордієнко поділився, що зараз знаходиться у пішому поході, присвяченому першій українській експедиції і 25-ій річниці антарктичних досліджень. Здійснює його завдяки трьом факторам.

Сергій Гордієнко, професійний мандрівник

- Перший – щоб пам’ятали про наші дослідження антарктичні. Друге, щоб бути постійно у сідлі, тому що моя програма – це через великі відстані. І третє – це підтримка форми. Я повинен бути постійно у формі гарній, щоб виконувати складні варіанти.

Поділився Сергій Гордієнко і своїми, напрацьованими роками у довготривалих мандрівках, дослідженнями, як вижити в екстремальних ситуаціях. За його словами, у нагоді знадобиться все, що попадається під руку, а якщо мати елементарні знання з техніки виживання і включати фантазію, то можна було б уникнути багатьох летальних випадків. 

Сергій Гордієнко, професійний мандрівник

- Я – експедиціонер. Це третя форма. Це коли людина працює і живе тільки цим. Моє завдання – пошук відповідей на багато питань – не тільки мої. Це, звичайно, і готові посібники, книги, лекції. Це – можливості, які можуть чимось допомогти у майбутньому. Тому що все залишається людям.

Кременчужани, які спілкувалися із мандрівником, вважають, що зустріч із ним дасть імпульс розвитку туризму у наддніпрянському місті.

Леонід Колесник, кременчуцький турист 

- Дає нам можливість зрозуміти світ, дивлячись очима, яка іде в природі, невеликою компанією, бо там трішки інші мотивації. А він один іде. Людина не просто іде, щоб пройти, а знаючи екстремальні умови у походах.

Ольга Колесник, організаторка зустрічі, кременчуцька туристка 

- Оцей може рік-півтора пішла прямо хвиля туризму, походів: і велосипедисти, і байдарочники, і на каяках, і пішки. Такий поштовх розвитку. Думаю, Сергій Іванович зробить іще одну хвилю.

Стрічка новин