До Землі летить гігантський уламок китайської ракети

До Землі летить гігантський уламок китайської ракети

Очікується, що частини уламка обрушаться на планету в найближчі тижні.

Гігантський уламок космічного сміття, який, ймовірно, важить кілька тонн, знаходиться в стані неконтрольованого падіння на Землю. Як повідомляє ДТ з посиланням на Science alert, очікується, що його шматки увійдуть в атмосферу планети найближчим часом. Більш того, передбачити, в якому регіоні впадуть уламки, які не згорять в атмосфері, неможливо.

Виходячи з орбіти об'єкта, можливі точки приземлення знаходяться в будь-якому місці в діапазоні широт «трохи на північ від Нью-Йорка, Мадрида і Пекіна і так далеко на південь, як Чилі, Веллінгтон і Нова Зеландія».

Космічне сміття - це частина ракети Long March 5B, яка нещодавно успішно вивела на орбіту перший модуль майбутньої космічної станції Китаю. Її уламки повинні впасти на Землю майже через рік після того, як аналогічна китайська ракета впала в Атлантичному океані. Вона залишила за собою рій уламків в Кот-д `Івуарі.

Тоді експерти заявили, що уламки ракети були найбільшим космічним сміттям, яке будь-коли падало на Землю. Що буде з новим уламком, поки невідомо.

Як зазначає видання, те, що поки не було зареєстровано жодної смерті від падіння космічного сміття, не означає, що такі уламки безпечні. Так, в 1978 році уламки радянського супутника «Космос 954» впали в Канаді, розкидавши радіоактивні уламки на кілька сотень квадратних кілометрів.

З 1970-х років космічне сміття падає на Землю постійно, викликаючи все більше занепокоєння. Безумовно, 70% планети покривають океани, тобто, ймовірність того, що уламки впадуть на чийсь будинок відносно невеликі. Але ймовірність все ж залишається.

Міжнародне право передбачає компенсації, які будуть застосовуватися в багатьох випадках нанесення шкоди на Землі і при зіткненні супутників. У разі падіння Long March 5B, ймовірно, відповідальність буде покладена на Китай.

Стрічка новин