Київські школярі повертаються до навчання за шкільними партами

Повний локдаун тривав у столиці шість тижнів. Тепер же Київ знаходиться у «жовтій» карантинній зоні: тут дозволена робота транспорту у звичайному режимі. Як місто виходить з жорстких обмежень – знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

- Я його купив в вересні минулого року. Були деякі проблеми спочатку, колеса пробивалися, бо давно не катався.

Школяр Орест проїздив на велосипеді весь останній локлаун у столиці, що тривав шість тижнів. Зізнається, кататися полюбляє ще з дитинства. А під час затяжних обмежень любителів цього виду транспорту побільшало.

Орест, школяр

- Якийсь період не працював транспорт. Працював, але по пропусках. Доводилося їздити або на своєму авто, або на велосипедах.

Через суворі обмеження та дистанційну освіту хлопець засумував за шкільними друзями. Каже: під час уроків по зуму матеріал сприймається тяжче, але в карантині все одно знаходить плюси. 

Орест, школяр

- Я був дуже радий тому, що відмінили ДПА, бо я не дуже впевнений, що я його склав би.

Запрацювали із п’ятого травня і дитячі садочки, на які дуже чекали батьки малечі.

Ольга, киянка

- Батьки дуже раді. Діти, напевно, не дуже. А мої батьки, мама мене завтра буде рано забирати. – Так, домовилися що адаптація, перший день, довго не було садочка. Пів дня і заберу додому. За садочком вже дітки скучили, хочуть один одного побачити.

Олександр, киянин

- Важко, звичайно, батькам, тому що діти і батьки вдома. Складно всім разом, хочеться соціалізації. Займалися, спілкувалися, бігали на перемінках, кидалися папірцями, жили справжнім дитячим життям.

Але бажання батьків та їх дітей часто різняться: 

Поліна, школярка

- Пошвидше, щоб школа закінчилася.

Цьогоріч, попри тривалі періоди дистанційної освіти, учні завершать навчання, як і зазвичай, – у кінці травня. 

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Запрацювали у Києві ТРЦ та спортивні зали. Школярі повернулися за парти, а от студенти будуть навчатися по змішаній формі.

Чимало ресторанів також поновили свою роботу. Для відвідувачів облаштували літні тераси, бо тепер можуть працювати не тільки на виніс. 

Наталя, працівниця закладу громадського харчування

- Ми дуже раді дійсно, що після локдауну ми відкрилися. Але поки що люди трішки ходить, в нас людей не багато. Ми в принципі дотримуємося всіх карантинних заходів.

Таріел, працівник закладу громадського харчування

- Якщо дистанційно тримати, то можна працювати. Дистанційно намагаємося і відстань тут. Сидять, не сидять – з собою беруть в основному люди в будинки їдять.

Громадський транспорт за спецперепусткам у Києві працював близько місяця. Але навіть у суворих обмеженнях кияни знаходять позитивні сторони.

Костянтин, киянин

- Коли я пішов на локдаун, то я був задоволений, що відпочину. Чесно сказати, якось трохи від роботи відвик. Я відчуваю, що можуть закрити влітку або восени знову. Але буду сподіватися, що ні. Я сподіваюся, що не закриють.

Зараз столиця знаходиться у «жовтій» карантинній зоні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію