На Полтавському комбінаті хлібобулочних виробів випікають і освячують Паски

У Полтаві паски освячують прямо на підприємстві і містяни в умовах карантину можуть не йти до церкви, аби не наражати себе на можливу небезпеку. Печуть різні новинки, які вже встигли оцінити полтавці, але не забувають і про традиційну рецептуру. На підприємстві побувала і наша знімальна група.

У цьому цеху народжується святковий Великодній хліб - Паска. Напружені години та клопітка праця цілої команди, щоб на столи полтавців потрапив справжній витвір. Склад великоднього хліба унікальний, адже випікають паски виключно за «гостівськими» стандартами та з натуральних продуктів. Розпочинають все таїнство з опари. 

Людмила Одокієнко, інженер-технолог виробництва ТОВ «Полтавський комбінат хлібобулочних виробів»

- Опара у нас складається із дріжджів, борошна, молока, меланжу яєчного. Її замішують, вона бродить близько 1,5 години, а потім уже на готовій опарі ми місимо тісто.

У тісто додають родзинки і знову замішують. Ну а далі - все по етапах. 

- Ділиться тісто на шматочки, потім заокруглюється і складається у формочки. Потім іде процес вистоювання. Вистоється трохи більше години.

Лише на початкових етапах на допомогу йдуть машини, а далі - виключно ручна праця: поділ тіста, вкладання в форми, випікання, обмазування білком та присипання присипкою. 

Людмила Одокієнко, інженер-технолог виробництва ТОВ «Полтавський комбінат хлібобулочних виробів»

- Після того, як наші кекси випечені, вони оздоблюються білковою помадкою і посипаються дрібним драже.

Далі паски вистигають і їх пакують.

А щоб паски зійшли та вдалися - їх освячують, причому, на всіх етапах: від опари і до готових виробів. Це дозволяє хлібу перенести благодать у домівки тих полтавців, хто потім буде смакувати кулиничівськими пасками. Миколай Довганич обходить усе підприємство, освячуючи. Такий ритуал став уже десятилітньою традицією. Адже Полтаському хлібокомбінату «Кулиничі» 5 травня виповнюється 10 років. 

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ 

- Таким чином Паска освячується на усіх її етапах. Освячується і вона для того, щоб люди, які не мають змогу освятити Паску у церкві, помолитися в Храмі Божому за своїх рідних, то в такому випадку у них до столу буде Свята Паска.

Різні за вагою та ціновою політикою. Традиційні, а є й прикрашені різними присипками зі святковими курчатами та яйцями зверху. 

Людмила Одокієнко, інженер-технолог виробництва ТОВ «Полтавський комбінат хлібобулочних виробів»

- На нашому підприємстві виробляємо три види пасок: кекс весняний, кекс святковий та кекс панетон. Кекс весняний займає найбільший обсяг по виробнитву. Бо в нас технологія традиційна і рецептура перевірена багатьма роками.

Святкові кекси мають термін придатності 12 діб. Щоб їх виготовити, треба близько 12 годин. Задіяно у процесі виробництва понад 20 осіб. Це трудомістка і в основному ручна праця.

Минулого року обсяг кекса Весняного склав близько 61 тисячі, цьогоріч планують випекти не менше. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію