Як відбуватимуться Великодні літургії в Полтаві?

Вже вдруге віряни східного обряду святкуватимуть Великдень в карантин. Оскільки Полтавська область досі перебуває у «червоній» зоні, на її території продовжують діяти посилені протиепідемічні заходи. Як відбуватимуться Пасхальні літургії в карантин, дізнавалася Іванна Бурлака.

Цього року додаткових карантинних обмежень на період Великодніх свят МОЗ не запланувало. Натомість в міністерстві нагадали низку правил, яких обов’язково потрібно дотримуватися під час перебування у храмі: це носіння маски, яка закриває рот і ніс, та дотримання дистанції. Бажано, щоб перебування людей у приміщенні було – 1 людина на 4 кв. м. 

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

- МОЗ звертається до всіх релігійних закладів з проханням заохочення до онлайн-богослужінь для вірян. Збільшити кількість сесій благословення і зменшити їх тривалість. Зафіксувати вхідні двері на територію та у приміщення храмів у відкритому стані для того, щоб забезпечити повітрообмін всередині приміщення. Встановити обмеження для відвідування служби перед благословенням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції прихожанами на вулиці в 1,5 м.

У Полтавських храмах до Великодня готові. Отець Юрій розповідає, що неодноразово консультувався з міською владою стосовно того, як безпечно для містян провести богослужіння. Аби усі віряни не тиснулися у приміщенні, на вулицю винесуть колонку, з якої буде чути всю літургію.

о.Юрій, настоятель парафії Пресвятої Тройці УГКЦ 

- Просимо багато людей не приходити. А ті, котрі приходять, то вже або хворіли, або є вакциновані. Крім того, ми ведемо ще онлайн-трансляцію для тих, хто залишається вдома. Так що вони теж будуть присутні на службі. Церковне керівництво дозволяє таку службу онлайн, як за дійсну службу, котру люди слухають вдома для того, щоб не розповсюджувалася ця епідемія.

Отець Афанісій говорить, що у храмах карантинних вимог дотримуються. Тут постійно проводяться вологі прибирання, все провітрюється та дезінфікується, навіть ложечка для причастя. 

Афанасій Бідний, ігумен УПЦ

- Ми намагаємося не допускати скупчення людей. Освячення пасок і страв пасхальних буде відбуватися і в суботу, і в неділю. Священники постійно будуть в храмах і постійно будуть освячувати, щоб люди не скупчувалися.

Загалом по Україні церковне керівництво радить на Великодню літургію йти святити паску лише одній людині з сім’ї. Проте, це лише рекомендації. Священники запевняють, що під час богослужінь буде дотримано усіх карантинних вимог.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію