Відключення гарячої води у Полтаві відтермінували на місяць

Гаряче водопостачання у травні буде, але ... Відтермінування – лише на один місяць і борг підприємства «Полтаватеплоенерго» нікуди не зникає. Зрушень вдалося досягти завдяки перемовинам та розголосу. Тож про що ж домовилися теплоенергетики з НАК «Нафтогаз України», знає Анна Ружін.

Останні дні питання, що ж буде далі і чи не відключать гарячу воду у споживачів послуг «Полтаватеплоенерго», залишалося досить напруженим. Адже термін був до 1 травня, ну а далі – підготовка до наступного опалювального сезону, як і постачання гарячої води – під загрозою. Причина – державна Національна акціонерна компанія НАК «Нафтогаз України» в односторонньому порядку змінює підхід до взаємин із «Полтаватеплоенерго» та рештою підприємств ТеплоКомунЕнерго України, які надають послуги населенню.

Тож всі ці дні проблему намагалися вирішити як на рівні керівництва підприємства, так і на рівні області. І вже є перші результати поїздки технічного директора «Полтаватеплоенерго» Володимира Пасічка.     

Олександр Олексенко, генеральний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Володимир Степанович в Києві підписав договір з дочірньою структурою НАК «Нафтогаз», з поставщиком природнього газу, НАК «Нафтогаз Трейдинг». Поки що ця угода підписана на один місяць, але треба зазначити, що це дуже гарний результат.

При цьому борг нікуди не дівається. На сьогодні, переважно за два останніх опалювальних періоди, через обставини, незалежні від полтавських тепловиків, сукупна заборгованість «Полтаватеплоенерго» перед НАК «Нафтогаз України» становить близько 500 млн грн. 

Тож у підприємстві хочуть звернути увагу на боржників на те, щоб отримати кошти за уже отримані послуги. 

Алгоритм – простий: якщо протягом двох і більше місяців споживач не сплачує коштів за отримане тепло і не шукає шляхів ліквідації боргу, підприємство змушене звертатися до суду. Коли ж і судове рішення не має впливу на платіжну дисципліну споживача, до справи береться Державна виконавча служба.

Для виконання рішень суду застосовують різні заходи примусового стягнення заборгованості: арешт рухомого і нерухомого майна, тимчасова заборона виїзду за кордон, звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника з одночасним арештом банківських рахунків.

Олександр Олексенко, генеральний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Я сподіваюся, що початок покладений, що угода підписана на місяць - це є принциповим, впевнений, що ми далі будемо працювати. Саме головне, що держава визнала, що заборгованість підприємства теплопостачання, у тому числі й теплоенерго - це не є вина підприємства. Це є системна проблема, яка закладена принципами державного регулювання в теплоенергетиці.

Цей місяць вийшли з ситуації, але під питанням ремонтна кампанія, зазначає Володимир Пасічко. 

Володимир Пасічко, технічний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»    

- Якщо така ситуація буде повторюватися і в наступні місяці, то зрозуміло, що кредити не безкінечні. І колись закінчаться кошти на ремонти, тому б хотілося у такій складній ситуації розраховувати на якусь підтримку з боку держави або органів місцевого самоврядування.

Тож в травні гаряче водопостачання буде, як і планові зупинки котелень. Графіки невдовзі з'являться на сайті «Полтаватеплоенерго».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію