В Україні дозволили деякі препарати з медичним канабісом

Кабінет міністрів дозволив використання в Україні двох нових лікарських препаратів на основі канабіноїдів. Понад 2 мільйони хворих в країні потребують лікування саме такими препаратами, тому для них це – перші кроки до знеболення. Проте до справжньої легалізації медичної марихуани ще дуже далеко, зазначають експерти. Більше про це дивіться у наступному сюжеті.

Український уряд виключив зі списку наркотичних засобів три препарати на основі канабіноїдів.

Це дронабінол та набінол – вони створені на основі синтетичних канабіноїдів, що імітують дію тетрагідроканабінолу, головного психотропного компонента канабісу. Та набіксімолс – рослинного походження. Глава Комітету з фінансових питань Верховної Ради Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі порадів за прийняту постанову. 

Питання легалізації канабісу для медичних цілей вирішене. Респект КМ. Більше немає підстав для фоток страждаючих від болю дітей, які потребують негайної легалізації наркотиків. Правда, питання вирішене не так, як хотіли ділки, які мріють про плантації марихуани з вільним її оборотом в найбіднішій країні Європи. Тому очікуємо виття з Дартмурського болота про «чергову зраду».

Однак експерти впевнені, що говорити про легалізацію медичного канабісу в Україні передчасно.

Тарас Ратушний, експерт з державної політики щодо наркотиків

- Власне цим документом зроблено таку номінальну зміну, розраховану, перш за все, на інформаційний вплив і на інформаційний простір, про те, що буцім-то проблему медичного канабісу і доступу пацієнтів до таких препаратів нарешті вирішено, все, перемога, розходимось. Насправді зроблено суто номінальний крок, який в найближчому наближені не дає вирішення проблеми.

На думку Тараса Ратушного, цією постановою лише призупинили повернути Україну в русло еволюції. 

Тарас Ратушний, експерт з державної політики щодо наркотиків

- Вона повністю вирішує лише одну проблему. Це проблема, яка склалася у Міністерстві внутрішніх справ, яке не знає, що придумати для того, щоб зупинити дієві зміни, які зможуть на ділі повернути Україну у русло еволюції, зокрема, наукового прогресу. Ви уявіть собі, в Україні почнуться наукові дослідження канабіноїдів, виникнуть ліки на основі цих елементів.

Препарати потрібні 2 мільйонам пацієнтів, які поділяються на дві цільові групи: з неврологічними симптомами та пацієнти з онкологічними захворюваннями. 

Ілля Заіченко, генеральний директор КНП «Диканська лікарня планового лікування»

- Неврологічні захворювання, це такі як епілепсія, розсіяний склероз, це доведені впливи канабісу на хворобу Альцгеймера, із синдромом Туретта, хворобу Гантінгтона.

При онкологічних захворюваннях препарати з медичного канабісу використовуються для зменшення больового синдрому, проти нудоти та блювоти, які викликані хіміопрепаратами. 

Ілля Заіченко, генеральний директор КНП «Диканська лікарня планового лікування»

- Найголовніше, що це навіть межа неврології та психіатрії, – це хворі з епілепсією, це діти й дорослі. Особливо із форм резистентною епілепсією, тобто, епілепсія, до якої є резистентність до прийому таблетованих препаратів. Тобто, їм досить часто допомагає медичний канабіс.

Якщо після довгої бюрократичної тяганини препарати потраплять на полиці аптек, скористатись ними зможуть далеко не всі хворі, адже ціна їхня занадто висока для переважної більшості пацієнтів.

Геннадій Шабас, керівник Української асоціації медичного канабісу 

- Я вважаю, що є різні пацієнти, з різними фінансовими можливостями, але один препарат 50 капсул коштує 2000 доларів, а інший, здається, три флакони – 600 доларів США.

Єдиним правильним рішенням, на думку експертів, є прийняття відповідних законопроєктів, які допоможуть врегулювати потреби не тільки хворих, але й держави. 

Геннадій Шабас, керівник Української асоціації медичного канабісу 

- Ми бачимо, що ця постанова ще більше створила, аніж вирішила, тому що пацієнти доступу до препаратів не отримали. І взагалі, як їх зареєструвати, завезти – це ще більше питань. А ось саме закон, який, я сподіваюся, найближчим часом буде, саме він і вирішить ось ці всі  питання.

Самі ж пацієнти також сподіваються на повну легалізацію медичного канабісу. Адже зараз вони – поза законом, бо дістають канабіс нелегально. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію