У Полтаві зарибнювали річку Ворскла

1620 кілограм риби сазан потрапило до водойми. Зарибок купували на рибхозі в смт Печеніги Харківської області. Кошти збирали у мережі інтернет, тож долучитися міг кожен бажаючий. Привезли одразу два автомобіля з рибою: перший – на пляж навпроти Водолазно-рятувальної станції, другий – на Дублянщину. Більше знає Анна Ружін.

На березі вже зібралися рибалки. Всі – в очікуванні автівки з зарибком. Ініціаторами зариблення є представники ГО «Річки Полтавщини». Організація молода, але хлопці встигли себе зарекомендувати. З хвилини на хвилину має прибути з Харківської області керівник ГО «Річки Полтавщини» Олександр Штейман.

Олександр Штейман, керівник ГО «Річки Полтавщини»

- Рибу ми сьогодні привеземо сазана, але там в перемішку, там буде трохи товстолоба і трошки буде амура, але основна маса – це сазан у нас. Середня вага – 0,5 кілограма, буде і менше, і більше.

На першій локації вже почали запускати рибу. Говорять, їй потрібна адаптація, адже до цього риби жила в ставку. Тож просять не виловлювати, а відпускати малечу, щоб вона виросла. На це піде як мінімум місяць. 

Крім зариблення, представники цієї ГО спільно з іншими проводять заходи із запобігання браконьєрства на воді. Доволі часто патрулюють і знаходять порушників. 

Сергій Костенко, представник ГО «Річки Полтавщини», рибалка 

- Заправились, виїхали, позбирали сітки, поганяли всіх паучатників, ті, що крани там ставлять і всі незаконні види ловлі, які заборонені законодавством України, просто їх збираємо. Так як виходить ситуація наступна: у нас рибінпектор на віддаленні, йому немає можливості швидко реагувати на повідомлення. А у нас немає таких повноважень складувати протоколи, тобто, затримувати людей.

Тож обмежуються усними зауваженнями і конфіскацією майна. Кошти ж на зариблення збирали спільно, кожен надсилав суму, яку міг. Так і вдалося отримати 110 тисяч гривень. Витратили на зарибок менше 100. Серед зарибка є вже і велика риба, яка має ікру і скоро піде на нерест. 

Олександр Штейман, керівник ГО «Річки Полтавщини»

- Тобто, якщо ця риба віднереститься, то вона перекриє усю ту рибу, яку купили сьогодні. Оцей мальок, який буде випущено з цієї риби, дійсно його буде багато. І якщо ми будемо сприяти збереженню цього потомства, то наша річка стане плодоносною.

Це не остання акція, далі планують продовжувати. Скоро стартує новий збір коштів, щоб восени запустити до водойми нову партію риби. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію