У Полтаві провели експериментальну дезінфекцію карети «швидкої»

Сьогодні на базі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф провели експериментальну гігієнічну обробку карети «швидкої». Таку дезінфекцію на Полтавщині проводили вперше. Автомобілі обробляли за допомогою інноваційних технологій з використанням діоксину титана. Деталі – у сюжеті Іванни Бурлаки.

Як зазначають медики, найбільше розповсюдження коронавірусної інфекції відбувається у транспорті. Саме тому щодня на дезінфекцію карет «швидкої» допомоги витрачають багато коштів.

До Полтавської ОДА звернулася компанія з європейським досвідом, яка має сертифікати від МОЗ, щодо обробки поверхонь діоксином титана. Вони запропонували провести експериментальне тестування-знезараження. Для початку працівники лабораторії взяли мазки з різних поверхонь керети «швидкої». Цю процедуру повторно зроблять через певний час, аби дослідити результативність експерименту. 

Світлана Ющенко, співзасновник та директор з якості ТОВ «Дезковер»

- Сьогодні ми будемо наносити покриття, яке винайшла Угорська компанія «Резистен». Воно дезінфікуюче і тривалої дії. Це покриття, яке вбиває всі види мікробів, бактерій і вірусів, у тому числі COVID-19, а також припиняє їх поширення на будь-якій поверхні.

У зв’язку з поширенням пандемії, в Європі це покриття популярне завдяки своїй економності. Адже, як говорять фахівці, діоксин титана наноситься один раз та діє протягом року, що буде дешевше коштувати, ніж традиційні засоби дезінфекції. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Вони сьогодні оброблять одну карету. Ми подивимося результати за 2 тижні, за місяць і будемо визначати: чи дієва ця речовина, чи дійсно вона захищає, чи ні. Якщо захист буде підтверджений на практиці, не тільки документами, то Полтавська ОДА і обласна рада з депутатами будемо визначати щодо проведення тендерів на обробку всього транспорту і, можливо, основних місць знаходження людей, контактних поверхонь в лікарнях, а також цим досвідом будемо ділитися з іншими містами.

Працівники компанії «Дезковер» запевняють: діоксин титана не токсичний. Він безпечний для людей і тварин, бо стикається з поверхнею на молекулярному рівні і не може бути видалений ніякими хімічними засобами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію