Понад 90% українців планують святкувати Великдень

Про це свідчать результати опитування «Як святкуватимуть Великдень українці в умовах пандемії», яке провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології. Більше розкаже Аліна Боровик.

92% населення так чи інакше планують святкувати Великдень, не будуть святкувати лише 6% (і 2% не визначилися).

Серед усього дорослого населення України кожен п’ятий (19%) планує іти до церкви на Великдень, а 9% – брати участь у всеношній службі.

Більшість населення України не планують іти до церкви на Великдень. Готувати вдома великодні страви планують 69% населення України, молитися в родинному колі – 25%, приймати гостей родичів вдома – 19%. 

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології 13-15 квітня 2021 року. Метод – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. Усього – 2001 респондент. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%. За словами гендиректора інституту, провели опитування, аби нагадати, що на свято коронавірус не відступає.

Володимир Паніотто, ген.директор КМІС 

- Ця ситуація дуже небезпечна. Все ж таки 6 мільйонів людей, які будуть йти до церкви, – тут неможливо уникнути скупчень людей. Ситуація, яка може спричинити чергову хвилю пандемії, тому ми хотіли, я хотів попередити людей, щоб вони були дуже обережними.

Полтавці діляться планами. Розповідають, чи планують йти святити Великодній кошик до церкви, чи святкуватимуть вдома. 

- Ми біля церкви. У саму церкву не будемо заходити. Так, щоб поменше народу, хоча вся наша сім'я переболіла ковідом. Всі переболіли. І батьки у мене, тато і мама – по 84 роки, перехворіли.

- Думаю не йти. Буду краще дома, напевно. У нас у магазинах паски продаються уже свячені, так що можна купити і з'їсти, і не травмувати себе.

- Ні, ні, ні, дома. Я взагалі і буду працювати, так що у церкву не йтиму.

- Першого числа ввечері, можливо, так. На службу ні, бо я і в суботу буду працювати.

- Я купила пасочку, яка уже, написано, посвячена на підприємстві, тому я не йтиму до церкви. Послухаємо з вечора молитву і все.

Українські телеканали у Великодню ніч транслюватимуть богослужіння онлайн. Подивитись його можна і на «Центральному». 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію