У Лубнах презентували погашену поштову марку, присвячену пам’яті Героя України Олександра Лелеченка

Він загинув у 1986 році під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Почесне звання Герой України Олександру Лелеченку присвоїли 2006 року. Днями ж погасили марку із його іменем.

Учасники погашення марки згадували про подвиг Олександра Лелеченка. 26 квітня 1986 року, коли восьма турбіна зупинилася вночі під час вибуху, він власноруч відкачав легкозаймисті речовини з сьомої та восьмої турбін. Тричі ходив в електролізерну, яка була поруч із завалом, щоб відключити подачу водню до аварійних генераторів, та по коліно у високоактивній воді він намагався дати напругу на живильні насоси. Зробив це вручну, адже вийшли з ладу усі системи, і запобіг поширенню вогню на неушкоджені енергоблоки.

Гліб Кудряшов, член Асоціації філателістів України

- Він здійснив подвиг. Він доклав усіх своїх зусиль для того, щоб перекрити подачу водню до четвертого реактору, і тим самим ми уникли ще однієї, ще більшої катастрофи, ніж то сталося під час вибуху на четвертому енергоблоці.

Олександр Лелеченко отримав дозу опромінення, не сумісну з життям – 2,5 тисячі рентген. Помер 7 травня 1986 року у Києві. На той момент йому було 47 років.

Сергій Сіряченко, голова Лубенської РДА

- Дав нам сьогоденне сонце, дав наснагу до життя, дав право жити, творити для того, щоб наші діти, наші онуки знали, що прийдешній світ здобутий саме цим людям.

Тетяна Качаненко, голова Лубенської районної ради

- Депутатський корпус районної ради щиро вам дякує за ваш величезний подвиг, за те, що ви здійснили нездійсненне, не знаючи, чим це для вас закінчиться.

Микола Чудак, голова Лубенської районної організації ВГО «Союз Чорнобиль Україна»

- Знаючи, що Олександр Григорович – наш земляк, ми внесли його під номером один у нашій організації, як почесного чорнобильця.

Ініціаторами погашення марки, присвяченої Олександру Лелеченку,  стало АТ «Укрпошта» спільно з Полтавською ОДА. Учасники заходу погасили марку спільно.

Гліб Кудряшов, член Асоціації філателістів України

- На цьому штемпелі ми бачимо знак радіаційної безпеки. Але із цього знаку виростає зелений листочок, як символ надії на довге, світле і здорове прийдешнє.

Гліб Кудряшов каже: через 35 літ після страшних чорнобильських подій приходить ще більше усвідомлення подвигу людей, які, не замислюючись, віддали своє життя, рятуючи Україну і світ від чорнобильського лиха.

Гліб Кудряшов, член Асоціації Філателістів України

- Ми зробили сьогодні крок до пошанування Олександра Лелеченка, до пошанування героїв-чорнобильців. І до увічнення тих людей, яких немає із нами. І тим самим, низько вклонитися людям – живим – героям-чорнобильцям, які поруч із нами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію