Вчені запропонували очищати океан від пластику за допомогою бактерій

Липкі властивості бактерій, які використовуються для створення мікробних сіток, можуть затримувати мікропластік.

Мікробіологи знайшли новий спосіб очищення навколишнього середовища від мікропластику і хочуть використовувати для цього бактерії, повідомляє The Guardian. Видання підкреслює, що результати дослідження вчених все ще є попередніми, але їхнє відкриття може в майбутньому привести до стійкого зниження рівня забруднення пластиком.

Бактерії схильні об'єднуватися і «прилипати» до поверхонь, в результаті чого утворюється липка речовина, звана «біоплівка». Вчені з Гонконзького політехнічного університету хочуть використовувати цю липку властивість бактерій для створення мікробних сіток, здатних захоплювати мікропластик в забрудненій воді, створюючи краплі, що легко захоплюються, які потім можна буде легко утилізувати.

«Абсолютно необхідно створювати ефективні рішення, які захоплюють, збирають і навіть переробляють цей мікропластик, щоб зупинити «пластифікацію» навколишнього середовища», - заявила провідний автор дослідження Сільвія Ланг Лю.

Мікропластик - це пластикові фрагменти менше 5мм, які потрапляють в навколишнє середовище в результаті виробництва і розкладання, наприклад, пластикових пакетів або пляшок, або під час щоденних занять, таких як прання одягу з синтетичних тканин.

Незважаючи на те, що такі фрагменти крихітні, їхній вплив на навколишнє середовище величезний. Пластик не розкладається природним чином, тому накопичується в ньому і існує довгі періоди часу, а також збирає і зберігає шкідливі хімічні сполуки. Частинки мікропластику переносяться стічними водами, досягають океану, де потрапляють до морських тварин і завдають їм шкоди. В кінцевому підсумку пластик стає частиною харчового ланцюжка і завдає шкоди людині.

У ході дослідження команда вчених створила біоплівку з бактерій Pseudomonas aeruginosa, яка виявилася здатна захоплювати мікропластик у воді океану і опускати його на дно. Потім за допомогою механізму «захоплення-вивільнення», використовуючи ген розпаду біоплівок, вчені змогли вивільнити частинки мікропластику і з'ясували, що вони готові до переробки.

Раніше вчені заявили про те, що слідом за бронзовою і залізною добою на Землі настала пластикова доба. Частинки пластика почали відкладатися в скам'янілостях, що свідчить про наростання його виробництва з 1945 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію